Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Będzie rewolucja w Lidze Mistrzów?

Będzie rewolucja w Lidze Mistrzów?

fot. Arkadiusz Buczyński

Zanosi się na spore zmiany w najbardziej prestiżowym z europejskich pucharów. Wygląda na to, że CEV w końcu poszło po rozum do głowy i weźmie się za modyfikowanie rozgrywek Ligi Mistrzów i Mistrzyń. Nastąpi zmniejszenie liczby uczestników fazy grupowej, pojawią się eliminacje do niej, a być może kluby przestaną dopłacać do walki na europejskim froncie.

Od lat słychać było narzekania działaczy klubowych z najsilniejszych lig europejskich na system rozgrywek Ligi Mistrzów oraz na fakt, że trzeba do nich dopłacać. W przeszłości pojawił się nawet pomysł stworzenia oddzielnych rozgrywek, ale ostatecznie nie doczekał się on realizacji, mimo że Europejska Konfederacja Siatkówki była głucha na argumenty polskich, włoskich i rosyjskich klubów. Jednak wydaje się, że po zmianach w jej władzach coś zaczyna zmieniać się na lepsze.Zanosi się na to, że rewolucyjne zmiany zajdą w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń. Dotychczas polityka CEV była taka, żeby jak najbardziej rozbudowywać te rozgrywki, kosztem ich jakości. Teraz od nowego sezonu nastąpić ma zmniejszenie liczby zespołów grających w najbardziej prestiżowym z europejskich pucharów. I tak w rywalizacji mężczyzn weźmie udział 20 zespołów, zaś wśród kobiet 16. Przydział miejsc dla poszczególnych krajów będzie wynikał z rankingu. Pierwsze cztery kraje otrzymają po dwa miejsca, natomiast cztery kolejne po jednym. Zapewniony start w fazie grupowej będą mieli dwaj przedstawiciele PlusLigi oraz jeden Orlen Ligi. Trzecia drużyna męskiej elity oraz druga żeńskiej weźmie udział w kwalifikacjach, co będzie nowością. Będą one kilkustopniowe, choć polskie zespoły przystąpią do nich w ostatniej ich fazie.

Być może kluby w końcu przestaną dopłacać do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Trwają bowiem poszukiwania sponsorów, a CEV liczy, że dzięki zmniejszeniu liczby uczestników rozgrywki staną się bardziej atrakcyjne nie tylko dla kibiców, ale także dla potencjalnych sponsorów, którzy chętniej wówczas wyłożą pieniądze na europejską siatkówkę. Wszystkie zmiany mają zostać zatwierdzone dopiero na majowym kongresie CEV.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved