Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Będzie pięciu nowych siatkarzy w Sobieskim Żagań

Będzie pięciu nowych siatkarzy w Sobieskim Żagań

– To solidny, szóstkowy, a przede wszystkim już doświadczony zawodnik. Już przed poprzednim sezonem proponowałem mu, żeby przeszedł ze mną do Sobieskiego, ale się nie dogadaliśmy. Fajnie, że tym razem się udało – powiedział o transferze Mikołaja Głowackiego do Sobieskiego jego szkoleniowiec, Krzysztof Dobek.

Mimo że Sobieski Żagań jeszcze niedawno miał chęć zagrać na zapleczu PlusLigi, to jednak zaczął już budować skład na grę na drugoligowym froncie. Zanosi się na to, że wielkich zmian w lubuskim zespole nie będzie. wciąż będzie go prowadził Krzysztof Dobek, który planuje wzmocnienie ekipy dwoma doświadczonymi graczami oraz chce dać szansę gry kilku młodym, utalentowanym zawodnikom. – Chcemy postawić na brak rewolucji w składzie. Naszym celem jest utrzymanie trzonu drużyny i dobranie do niej kilku młodych zawodników i dwóch bardzo doświadczonych, którzy wniosą dużo dobrego do zespołu – powiedział Krzysztof Dobek, szkoleniowiec Sobieskiego.Wiadomo już, że pierwszym nowym nabytkiem drużyny z Żagania jest Mikołaj Głowacki, z którym Dobek współpracował już w zielonogórskim AZS-ie. – Podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu Mikołaja Głowackiego, który przez dwa ostatnie sezony grał w AZS-ie Zielona Góra. Pod moimi skrzydłami był dwa sezony temu. Miał u mnie dobre notowania. Jest to solidny, szóstkowy, a przede wszystkim już doświadczony zawodnik. Już przed poprzednim sezonem proponowałem mu, żeby przeszedł ze mną do Sobieskiego, ale się nie dogadaliśmy. Fajnie, że tym razem się udało – nie ukrywał radości trener lubuskiej ekipy.

Zdradził on również, że w drużynie pojawią się także inni nowi siatkarze, ale nie chciał na razie mówić o nazwiskach. Przesądzone jest tylko, że Sobieski chce postawić na mieszankę doświadczenia z młodością. – Jest to pierwszy z pięciu transferów, które planujemy. Przyjdzie też młodość do tego zespołu. Dlatego potrzebny był nam doświadczony zawodnik taki jak Mikołaj Głowacki. Dogrywamy jeszcze szczegóły z rozgrywającym. Być może szósty transfer pojawi się już w trakcie sezonu – zakończył Krzysztof Dobek.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved