Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie awantura o Rafała Szymurę?

Będzie awantura o Rafała Szymurę?

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sparingach przyjmujący gra w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale nie jest zawodnikiem mistrza kraju. Kędzierzynianie i menadżer zawodnika twierdzą, że poprzedni klub, AZS Częstochowa, nie chce wydać zawodnikowi listu czystości, twierdząc, że ma z nim ważny kontrakt. Sprawa przypomina konflikt między ZAKSĄ a AZS-em sprzed czterech lat o Grzegorza Boćka.

Chcemy mieć tego zawodnika w składzie, podpisaliśmy z nim nawet umowę wstępną. Niestety, nie możemy sfinalizować rozmów, bo AZS Częstochowa nie zamierza wydać zawodnikowi listu czystości – mówi prezes ZAKSY Sebastian Świderski. 22-letni utalentowany przyjmujący trenuje z mistrzami Polski i rozegrał w ich barwach pierwsze sparingi. Wciąż nie jest jednak zawodnikiem ZAKSY. – AZS uważa, że posiada ważny kontrakt z Rafałem. Tymczasem to nie jest prawda. Umowa dobiegła końca 31 maja i naszym zdaniem siatkarz może zmienić barwy klubowe. Częstochowianie nie chcą jednak wydać mu papierów – mówi Jakub Michalak, reprezentujący interesy zawodnika.Rafał Szymura, który w poprzednim sezonie był najlepszym zawodnikiem AZS-u Częstochowa, marzy o grze w Kędzierzynie-Koźlu. Byłby dla ZAKSY wielkim wzmocnieniem po odejściu Kevina Tillie. Tymczasem AZS, który spadł do I ligi i walczy o przetrwanie, nie zamierza oddać Szymury. – Po naszej stronie jest także PZPS, który wydał opinię w tej sprawie i uznał, że Szymura jest wolnym siatkarzem. AZS podpisał z nim wprawdzie finansowy aneks do umowy, ale nie przedłużył kontraktu. Co więcej, przez trzy miesiące nie płacił zawodnikowi pensji – przekonuje Michalak.

Przed czterema laty podobny konflikt między tymi klubami rozgorzał o Grzegorza Boćka. Sprawa wówczas trafiła do Sądu Polubownego przy PLPS-ie oraz Sądu Odwoławczego przy PZPS-ie. Czy podobnie będzie teraz?

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved