Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Będą spore zmiany w krakowskim zespole

Będą spore zmiany w krakowskim zespole

fot. Bianka Sawoniuk

Prezes Trefla Proximy Łukasz Kadela zgłosił zespół do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet na przyszły sezon. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że zespół wystąpi w europejskich pucharach. Sternik klubu zdradził również, że w zespole nastąpią duże zmiany kadrowe.

Pierwszy sezon Trefla Proximy w grodzie Kraka był bardzo udany. Drużyna niespodziewanie zajęła wysokie szóste miejsce. Można było zatem przypuszczać, że w kadrze nastąpią jedynie kosmetyczne zmiany. Tymczasem szykuje się niemal rewolucja. – Zostaje pięć zawodniczek – stwierdził prezesa Łukasz Kadela w rozmowie z eurosport.interia.pl. – Rozmawiałem na ten temat z trenerem. Jego zdaniem to nie są duże zmiany. Dał mi przykład ligi włoskiej, gdzie zostają dwie, trzy siatkarki i szuka się całkowicie nowych rozwiązań. Postawiliśmy na dziewczyny, które chcą być z nami. Jeżeli ktoś czuje, że nasz projekt mu nie odpowiada, to my też nie jesteśmy gotowi, żeby składać propozycję na dalszą współpracę. U nas sportowiec musi się czuć dobrze i się realizować – dodał prezes Trefla Proximy, ale nie zdradził, które zawodniczki w dalszym ciągu będą bronić barw krakowskiego klubu.Nazwisk nie mogę zdradzić. Porozumienia, które się podpisuje, wykluczają dzielenie się tą informacją do momentu podpisania ostatecznego kontraktu. Staramy się wzmocnić i wygląda na to, że będziemy stabilniejsi i mocniejsi. Na ten moment 3/4 zespołu mamy już przygotowane. Myślę, że nie będziemy mieli kłopotu, żeby jeszcze dobrać zawodniczki, które będą stanowiły dużą wartość – podkreślił sternik krakowskiego klubu. Trefl Proxima wyrobił sobie wiarygodną markę i dlatego telefony od menedżerów się urywają. Do końca maja powinniśmy poznać niemal całą kadrę.

Pewne jest to, że drużynę w dalszym ciągu będzie prowadził Alessandro Chiappini, a z klubem pożegnała się atakująca Rebecca Pavan. Kanadyjka postanowiła zakończyć sportową karierę. – To było dla nas zaskoczenie. Życzymy jej powodzenia w prywatnych planach. Gdyby grała od początku sezonu z nami, to miałaby jeszcze karierę przed sobą. Dołączyła do nas w trakcie rozgrywek i było jej ciężko. W szczególności, że nie zawsze miała precyzyjne dogranie. Zdawałem sobie sprawę, że pracowała w utrudnionych warunkach – mówił sternik krakowskiego klubu.

Szeroka wyrównana kadra przyda się, bo wygląda na to, że w Krakowie będą europejskie puchary. Zespół z piątego miejsca LSK dostaje zaproszenie do Challenge Cup. Tę lokatę zajęła Enea PTPS Piła, ale ze względu na problemy finansowe zrezygnuje z występów. W tych rozgrywkach chce wziąć udział Trefl Proxima. – Telefonicznie już byłem o to pytany. Czekam tylko na oficjalne zaproszenie i wtedy je przyjmę – zaznaczył Łukasz Kadela.

Więcej w serwisie eurosport.interia.pl

źródło: eurosport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved