Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Beata Olenderek: Jesteśmy dobrze przygotowane do tego sezonu

Beata Olenderek: Jesteśmy dobrze przygotowane do tego sezonu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Legionovia Legionowo w poniedziałek musiała uznać wyższość Chemika Police, jednak z hali przy ulicy Siedleckiej mogła wyjść z podniesioną głową. Podopieczne Piotra Olenderka postawiły faworyzowanym rywalkom trudne warunki. – Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane do tego sezonu i jeszcze dużo w nim pokażemy – mówi Beata Olenderek.

Nie mogę pogratulować wygranej, ale walki i ambicji nie można wam odmówić. Postawiłyście się mistrzyniom Polski…Beata Olenderek:Szkoda przede wszystkim tego trzeciego seta. Ten atak ewidentnie był po bloku, a sędzia pokazał inaczej. Trudno… wyjeżdżamy bez punktów, a mogłybyśmy zdobyć przynajmniej jeden. Teraz już skupiamy się na drugim meczu, gdzie u siebie zagramy z MKS-em Kalisz. Myślę, że pokażemy więcej naszych umiejętności, to spotkanie też będzie w telewizji i mam nadzieję, że dużo osób będzie oglądało. W poniedziałek była walka i z tego możemy być zadowolone.

Jest pani zadowolona z tego, jak na ten moment wygląda gra zespołu, który nie da się ukryć został przebudowany?

To prawda, nasza drużyna jest bardzo przebudowana. Myślę, że jak na ten moment ta gra nie wygląda źle. Cały czas jeszcze łapiemy świeżość po okresie przygotowawczym, który był długi, ciężki i żmudny. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane do tego sezonu i jeszcze dużo w nim pokażemy.

Wracając jeszcze do meczu z Chemikiem, to chyba dużą rolę odegrał element zagrywki. Obie drużyny punktowały seriami. Zgodzi się pani z taką opinią?

Zagrywka i przyjęcie to myślę, że były kluczowe elementy. Blok, atak już decydowały w nieco mniejszym znaczeniu. Kiedy już sobie przyjęłyśmy piłkę, to potrafiłyśmy fajnie rozegrać naszą akcję i zapunktować. Kiedy nie było przyjęcia, to męczyłyśmy się na wysokiej piłce i było ciężko, zresztą podobnie jak u przeciwniczek.

W minionym sezonie walczyłyście z powodzeniem w barażu o pozostanie w LSK. Jakie są cele na ten sezon?

Myślę, że w tym sezonie nasze cele są wyższe. Zespół jest lepszy i jak już wspomniałam, jesteśmy dobrze przygotowane i pokażemy dobrą siatkówkę.

Jaki pani zdaniem może to być sezon, patrząc już tak ogólnie?

Moim zdaniem będzie to bardzo ciekawy sezon, w którym każdy będzie mógł pokonać każdego. Nie będzie tak, że jedna drużyna zdominuje całe rozgrywki. My będziemy walczyły o punkty z każdym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved