Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała z nowym środkowym

BBTS Bielsko-Biała z nowym środkowym

fot. BBTS Bielsko-Biała

Trzecim środkowym, który będzie reprezentował barwy BBTS-u Bielsko-Biała w przyszłym sezonie został Bartłomiej Dorosz, podstawowy zawodnik BBTS II Bielsko-Biała.

Bartłomiej Dorosz urodził się 12 kwietnia 1996 roku w Głuchołazach. W przeszłości występował w rezerwach Chemika Bydgoszcz, ZAKSIE Strzelce Opolskie i BBTS II Bielsko-Biała. W 2017 roku zdobył z klubem z Podbeskidzia wicemistrzostwo Polski do lat 23. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem BBTS II, a także uczestniczył w treningach i meczach pierwszej drużyny. – Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość trenować i grać w 1. lidze. Nie ukrywam, że jest to największy krok w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką. Jeśli chodzi o cele to wiele się nie zmieni, zawsze wychodzę na mecz z założeniem, żeby go wygrać. Mam nadzieję, że pobyt w 1. lidze pomoże mi się jeszcze bardziej rozwinąć zarówno pod kątem zawodowym, jak i osobistym. Już nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka w nadchodzącym sezonie – mówił o swoim angażu „Ryba”.– Bartek to gracz, na którego liczyłem szczególnie, biorąc pod uwagę grę na tym poziomie rozgrywek. Kilkuletnie doświadczenie wyniesione z Młodej Ligi, charyzma i wola walki, to cechy, które miały „pchać” ten niedoświadczony przecież team naprzód. I tak faktycznie było, zwłaszcza w tych decydujących o utrzymaniu się BBTS II w drugiej lidze pojedynkach z MKS Będzin. Od strony technicznej, w bloku zaprezentował się on znakomicie, w zagrywce przyzwoicie, natomiast w ataku ma spore rezerwy, które pewnie jeszcze będzie miał okazje zaprezentować. Fajnie, że kolejny gracz z zespołu rezerw „wskakuje” do pierwszego „szeregu”. To pokazuje, że w Bielsku-Białej współpraca pomiędzy sekcjami klubu nie jest fikcją – skomentował transfer swojego byłego gracza Daniel Wolny, szkoleniowiec BBTS II Bielsko-Biała. – W ubiegłym sezonie utrzymaliśmy się w 2. lidze, apetyty przed sezonem były większe i pozostaje lekki niedosyt, mimo to indywidualnie uważam sezon za udany. Wcześniej miałem okazję grać w Bielsku-Białej przez dwa lata w Młodej Lidze, myślę, że ten czas był dobrze przepracowany, efektem czego był srebrny medal mistrzostw Polski U-23 – dodał Bartłomiej Dorosz.

W nowym zespole środkowy będzie jednym z najmłodszych zawodników. W poprzednim sezonie pierwsza drużyna BBTS-u składała się z mieszanki młodości i doświadczenia w mniej więcej równych proporcjach, od września natomiast w zespole będzie przewaga doświadczonych zawodników. – Wydaje mi się, że dzięki temu poziom będzie jeszcze wyższy, a zespół będzie w stanie zachować zimną krew w najważniejszych momentach rozgrywek – zakończył nowy środkowy BBTS. Bartłomiej Dorosz ma 23 lata, mierzy 200 cm wzrostu i dysponuje zasięgiem 340 cm w ataku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved