Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała drugi na turnieju w Ostrawie

BBTS Bielsko-Biała drugi na turnieju w Ostrawie

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Ostrava Cup. Bielszczanie pokonali austriacki Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel oraz gospodarzy, ulegając tylko zwycięzcy turnieju, czeskiemu zespołowi Fatra Zlin.

Międzynarodowy turniej Ostrava Cup rozpoczął się już w czwartek meczem czeskich drużyn, w którym Fatra Zlin pokonała po tie-breaku gospodarzy. W drugim spotkaniu pierwszoligowi siatkarze z Bielska-Białej w trzech setach poradzili sobie dość szybko z austriackim zespołem Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel, który ostatecznie zakończył turniej bez wygranej.

W sesji popołudniowej siatkarze z Ostrawy również w trzech setach wygrali z Austriakami, a bielszczanie zmierzyli się z Fatrą Zlin. W pierwszym secie górą byli podopieczni trenera Pawła Gradowskiego, którzy triumfowali po walce na przewagi 26:24. Kolejne dwa sety padły jednak łupem czeskiego zespołu. W czwartym secie wydawało się, że BBTS doprowadzi do tie-breaka, ale ponownie rywale byli górą, tym razem po zaciętej końcówce 32:30.

W piątek Fatra po tie-breaku wygrała z austriackim zespołem, a bielszczanie pokonali 3:1 VK Ostrava, zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju.