Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Zrajkowski: Zapłaciliśmy frycowe za nerwową atmosferę

Bartosz Zrajkowski: Zapłaciliśmy frycowe za nerwową atmosferę

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał ze Stalą Nysa 3:2. – Trzeba oddać rywalowi, że zagrał bardzo dobrze zagrywką. Te dwa sety to ich dominacja w tym elemencie. Tutaj upatruję przyczyny ich zwycięstwa w tych partiach. Reszta to nasza gra i mniej emocji pozasportowych, to zaowocowało – stwierdził po meczu Bartosz Zrajkowski.

Częstochowianie słabo weszli w spotkanie z jednym z faworytów do wygrania ligi. Podopieczni Radosława Panasa mieli problemy z przyjęciem, co odbiło się na ich skuteczności. – To jest nasz pierwszy mecz w lidze i zapłaciliśmy frycowe za nerwową atmosferę, wielkie emocje – niekoniecznie sportowe, tylko takie, które towarzyszą, gdy ktoś debiutuje. To doskonale odzwierciedlało nasze pierwsze dwa sety. Trzeba też oddać rywalowi, że zagrał bardzo dobrze zagrywką. Te dwa sety to ich dominacja w tym elemencie. Tutaj upatruję przyczyny ich zwycięstwa w tych partiach. Reszta to nasza gra i mniej emocji pozasportowych, to zaowocowało – powiedział po spotkaniu Bartosz Zrajkowski.

Od trzeciego seta sytuacja na boisku uległa zmianie. Częstochowianie zaprezentowali się z zupełnie innej strony. Przyjezdni nie potrafili skutecznie przeciwstawić się siatkarzom Exact Systems Norwida, przez co przegrali mecz 2:3. – Trzeba powiedzieć, że poprawiliśmy jakość zagrywki, a przede wszystkim atak. Zaczęliśmy zdobywać punkty. W dwóch pierwszych setach zdobywaliśmy punkty po ich błędach, a nie po swojej akcji. Zdecydowanie poprawiła się nasza skuteczność i tutaj każdy z chłopaków pokazał naprawdę siatkówkę na dobrym poziomie, który sami sobie narzucamy. Stawiamy sobie pewne standardy i staramy się poniżej nich nie schodzić – stwierdził kapitan Norwida.

Częstochowianie pod koniec okresu przygotowawczego mieli duże problemy z kontuzjami – wyłączeni z gry byli aż trzej przyjmujący. Z tego względu Norwid przełożył spotkanie 1. kolejki na 31 października, a walkę w lidze rozpoczął od starcia ze Stalą. – Cieszę się, że zaczęliśmy ligę od zwycięstwa. Teraz można zapomnieć o tym wszystkim, co było na boisku. Zdobyliśmy dwa cenne punkty na rozpoczęcie ligi z, jakby nie patrzeć, liderem rozgrywek w tym sezonie. Chłopaki mają naprawdę bardzo dobry skład. Nie wiem, co się u nich stało, ale przede wszystkim to my zaczęliśmy grać równiej. To zaowocowało – zakończył rozgrywający jednego z częstochowskich pierwszoligowców.