Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Sufa: Chciałem spróbować czegoś nowego

Bartosz Sufa: Chciałem spróbować czegoś nowego

fot. archiwum

Bartosz Sufa miniony sezon spędził w PlusLidze w Effectorze Kielce. W rozgrywkach 2015/2016 nie zobaczymy go jednak w Polsce. Libero wybrał  niemiecki CV Mitteldeutschland. – Chciałem spróbować czegoś nowego – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Nowy klub Bartosza Sufy przygotowuje się do sezonu. W minionym tygodniu trenował w Polsce, między innymi w Szczecinie. – We wtorek i środę byliśmy w Szczecinie, pierwszego dnia trenowaliśmy wspólnie z Espadonem. Drugiego dnia natomiast rozegraliśmy czterosetowy sparing – opowiada Bartosz Sufa. – Nasza gra z treningu na trening wygląda coraz lepiej. Sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami i trzeba być w formie – odpowiedział polski libero zapytany o ocenę gry swojej drużyny.

Sezon w Bundeslidze rusza już 23 października. Popularni „Piraci” granie rozpoczną dzień później wyjazdowym meczem z SWD Powervolleys Düren.  Czy wystarczy czasu na dopracowanie wszystkich szczegółów i poprawienie niedoskonałości? – Ja myślę, że tak. Mamy tutaj dobry sztab szkoleniowy i będziemy przygotowani na 100 procent – z optymizmem odpowiedział Bartosz Sufa.Do tej pory 28-letni libero występował m.in. w Jastrzębskim Węglu czy Effectorze Kielce. Teraz nadszedł czas na wyjazd zagraniczny. – Zgadza się, to będzie mój pierwszy sezon poza granicami kraju  Do tej pory występowałem tylko w Polsce. Dla mnie będzie to zupełnie nowe doświadczenie i sam jestem bardzo ciekawy, jak to wszystko będzie wyglądało. Chciałem spróbować czegoś nowego – przyznał Sufa.

Bartosz Sufa nie będzie jedynym Polakiem w Chemie Volley Mitteldeutschland. Można nawet powiedzieć, że będzie to taka polska kolonia w Niemczech. W składzie drużyny Ulfa Quella będzie aż sześcioro naszych rodaków. Oprócz Bartosza Sufy będą to: Artur Augustyn, Marcin Brzeziński, Janusz Górski, Jarosław Lech i Łukasz Szablewski. – Kiedy rozmawiałem z klubem, dopiero dwóch Polaków miało podpisaną umowę. Oczywiście jest to coś ważnego, kiedy jest się w klubie zagranicznym i są w nim jeszcze inni rodacy. Łatwiej jest się wtedy zaaklimatyzować – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved