Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Sławiński: Chcę być jak najlepszy

Bartosz Sławiński: Chcę być jak najlepszy

fot. lsk.pls.pl

Bartosz Sławiński to zawodnik urodzony w 2001 roku i gra na pozycji rozgrywającego. Jest zawodnikiem juniorskiej drużyny Czarnych Radom, na co dzień występującym w SMS-ie Spała. Pod nieobecność Dejana Vincica Sławiński przygotowuje się wraz z plusligowym zespołem do sezonu. To doświadczenie zaprocentuje w dalszej części sezonu, gdzie rozgrywający będzie podstawowym siatkarzem SMS-u Spała w rozgrywkach 1. ligi.

Bartosz Sławiński od jakiegoś czasu trenuje z pierwszym zespołem Cerradu, który miał problem ze znalezieniem drugiego rozgrywającego na okres przygotowawczy. Słoweniec Dejan Vincic, przygotowuje się wraz z kadrą do mistrzostw Europy i do Radomia przyjedzie dopiero pod koniec września – Jestem zawodnikiem SMS-u Spała. W nadchodzącym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele w 1. lidze. Trener Robert Prygiel zapytał się trenera ze szkoły i całej dyrekcji czy jest możliwość trenowania z zespołem pod nieobecność Dejana Vincica i została wyrażona zgoda. Także jestem tutaj, przygotowuję się i trenuję – powiedział.Pomimo tego, że jest on znacznie młodszy od reszty zespołu, to dobrze czuje się w towarzystwie dużo bardziej doświadczonych graczy. – Muszę popracować trochę fizycznie, mam nadzieję, że wyciągnę więcej wskazówek od starszych zawodników. Mamy bardzo fajny młody zespół, jest super atmosfera w szatni i naprawdę mi się to bardzo podoba. Treningi są ciekawe, chociaż pierwsze były dosyć monotonne. Było dużo wystaw, dużo obrony, ale teraz wejdziemy w atakowanie i takie przyjemniejsze rzeczy, także myślę, że będzie super – dodał.

Młody zawodnik odniósł się także do swoich osobistych celów i ambicji. Przed nim ostatni sezon w młodzieżowej siatkówce, a także egzamin dojrzałości. – Muszę napisać maturę, muszę ją jakoś zdać… dobrze ją zdać. Mam nadzieję, że mi się to uda. Jeżeli chodzi o sport, to zobaczymy co życie przyniesie. Na razie jestem tutaj, rozwijam się, chcę być jak najlepszy, grać jak najwyżej, ale będę musiał zdecydować po tym roku co jest dla mnie najlepsze i zobaczymy jaka będzie sytuacja – powiedział. – Gdzieś tam to może w mojej głowie jest, że chciałbym tu kiedyś wystąpić, pod złotym sufitem na hali na Narutowicza 9, ale zobaczymy – zakończył.

źródło: Czarni TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved