Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Mariański: Punkty musimy sobie wyszarpać

Bartosz Mariański: Punkty musimy sobie wyszarpać

fot. Klaudia Piwowarczyk

W niedzielne popołudnie kibice zgromadzeni w hali w Szopienicach byli świadkami ciekawego widowiska, które w trzech setach wygrali gospodarze. Tym samym katowiczanie zrównali się punktami z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie oraz PGE Skrą Bełchatów, zgłaszając akces do walki o czołową szóstkę PlusLigi. Spotkanie podsumował Bartosz Mariański. – Na własnej hali atutem musi być nasza zagrywka. Jeżeli nie odrzucimy dobrym serwisem przeciwnika od siatki, to nam się bardzo ciężko gra. W spotkaniu przeciwko Asseco Resovii nam się to udało i bardzo cenne trzy punkty zostają w Katowicach – powiedział.

Prawdziwym killerem w tym meczu był Karol Butryn, który zdobył aż 20 punktów, notując 70-procentową skuteczność w ataku i zasłużenie zostając wybranym zawodnikiem meczu. Wprawdzie miejscowi nie mieli zbyt wielu przestojów w grze, jednak kiedy się zdarzały, Marcin Komenda nie miał problemów z wyborem do kogo posłać piłkę. – Karol zagrał świetny mecz. Zawsze to się przekłada, jak nie Karol, to Tomas Rousseaux, jak nie Tomas, to Gonzalo Quiroga albo ktoś, kto wejdzie z ławki. Charakteryzujemy się tym, że jesteśmy drużyną, każdy może wejść i każdy może pomóc. Jak jednemu idzie, to bardzo fajnie, bo wtedy nam się dużo łatwiej gra – ocenił libero GKS-u. Wydaje się, że trener Piotr Gruszka po powrocie po kontuzji Gonzalo Quirogi oraz świetnej dyspozycji w ostatnich spotkaniach Tomasa Rousseaux wreszcie znalazł duet przyjmujących, który będzie zapewniał stabilność nie tylko w przyjęciu, ale i w ataku. – Powrót Gonzalo do gry dał nam troszkę pewności, szczególnie w przyjęciu, bo dużo bierze na siebie. Było to widać w spotkaniu przeciwko rzeszowianom, gdzie nasz przeciwnik bardzo dobrze zagrywał, ale my poradziliśmy sobie z tym przyjęciem, w czym duża zasługa m.in. Gonzalo, który bardzo dobrze sobie radził w tym elemencie – dodał.Trener Gheorghe Cretu mocno przetasował składem Asseco Resovii Rzeszów. Zabieg ten nie przyniósł jednak spodziewanego rezultatu, gdyż zarówno podstawowi zawodnicy, jak i ich zmiennicy nie potrafili ugrać żadnego seta. Czy zaskoczył tym manewrem katowiczan? – Troszeczkę zaskoczył, szczególnie tym, że na ataku zagrał Kuba Jarosz, a nie Damian Schulz. Jesteśmy zawsze przygotowani na każdego rywala z czternastki – stwierdził Bartosz Mariański.

Zwycięstwo GKS-u sprawiło, że nie tylko umocnił się na siódmej pozycji, ale bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że walka o play-off się jeszcze nie skończyła i zrobi wszystko, żeby w nich się znaleźć. – Gdzieś tam się o tym zaczęło mówić. My się jednak skupiamy na każdym kolejnym meczu i jeżeli uda nam się zachować tę serię zwycięstw, to na pewno włączymy się do walki o pierwszą ,,szóstkę”. Nie mówimy jednak o tym głośno, gdyż dla nas ważny jest teraz mecz za 2 tygodnie z Cuprum Lubin, gdzie mamy pojechać i wygrać. Liczą się tam tylko trzy punkty i będziemy myśleć co dalej – powiedział. To właśnie od spotkania z Miedziowymi w poprzedniej rundzie katowiczanie zanotowali serię słabszych występów, więc chcąc liczyć się w walce o medale, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. – Lubinianie to chyba jedyny zespół, który z Katowic wywiózł punkty. Z Cuprum jeszcze nie wygraliśmy jako GKS Katowice, także na pewno będzie się ciężko grało. To my będziemy faworytem tego spotkania i jedziemy tam z nastawieniem na wygraną i po trzy punkty – dodał. Wielkim ich sprzymierzeńcem może być kalendarz rozgrywek, gdyż do końca rundy czekają ich tylko wyjazdy do Bełchatowa oraz Lubina, a pozostałe spotkania rozegrają na parkietach własnych hal. – Z ośmiu spotkań, które zostały do końca, mamy sześć meczów u siebie i dwa wyjazdy. Jest to dla nas atut, ale nikt tutaj nie przyjedzie i się nie położy na boisku. My musimy punkty sobie wyszarpać i będziemy to na pewno robić – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved