Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Mariański: Jest bardzo ciasno, ale z pewnością będziemy walczyć

Bartosz Mariański: Jest bardzo ciasno, ale z pewnością będziemy walczyć

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wielu zawodników mogło otrzymać statuetkę za postawę w tym meczu. Nie będę jednak ukrywał, że fajnie było przyjechać do rodzinnego miasta, wygrać i jeszcze do tego zostać MVP – mówił po wygranej w Olsztynie libero GKS-u Katowice, Bartosz Mariański. –  Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda tabela – dodał.

Po raz drugi w tym sezonie pokonaliście Indykpol AZS Olsztyn 3:1. To wasza „ulubiona” drużyna?Bartosz Mariański:Nie oceniam w ten sposób. Po prostu zagraliśmy bardzo fajne zawody. Przede wszystkim dobrze zagrywaliśmy, może z wyjątkiem trzeciego seta, którego przegraliśmy. Dzięki zagrywce funkcjonowały także pozostałe elementy, jak obrona i współpraca na linii blok-obrona. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda tabela.

No właśnie – zerkacie na tabelę?

– Każdy zerka w to, co się w niej dzieje. Dzięki wygranej w Olsztynie wskoczyliśmy na ósme miejsce. Jest bardzo ciasno, ale z pewnością będziemy walczyć nie tylko o utrzymanie tej lokaty, ale i jej poprawę.

Nerwowo zrobiło się w trzecim secie. Znów wdaliście się w dyskusje z sędziami. Po co?

–  Niestety czasem tak bywa. Trzeba jednak przyznać, że to my źle zagraliśmy tę partię. Najważniejsze, że ta wpadka podziałała na nas mobilizująco i w czwartym secie zapewniliśmy sobie trzy punkty,

Został pan MVP meczu. To chyba szczególne wyróżnienie, bowiem przyznane w pana rodzinnym mieście?

–  Pewnie, że tak. Dobrze jednak grał i bronił cały zespół. Nawet Karol Butryn podpił parę piłek, co nie zdarza się nawet na treningach. (śmiech) Tak poważnie to wielu zawodników mogło otrzymać statuetkę za postawę w tym meczu. Nie będę jednak ukrywał, że fajnie było przyjechać do rodzinnego miasta, wygrać i jeszcze do tego zostać MVP.

 

źródło: sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved