Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Małachowski: To była wojna fizyczna i psychologiczna

Bartosz Małachowski: To była wojna fizyczna i psychologiczna

– Przełomowym momentem mógł być wygrany mecz w turnieju półfinałowym z częstochowianami 3:2. Było to naprawdę ciężkie spotkanie. To zwycięstwo upewniło nas w tym, że jesteśmy mocni nie tylko fizycznie, ale też psychicznie – powiedział po wywalczeniu awansu do I ligi rozgrywający SKS-u Hajnówka, Bartosz Małachowski.

TSV Sanok i SKS Hajnówka wywalczyły awans na zaplecze PlusLigi. O ile podopieczni Piotra Podpory od początku sezonu byli głównym faworytem do zdobycia promocji do wyższej klasy rozgrywkowej, o tyle drużyna z Podlasia przed sezonem nie była stawiana w gronie pretendentów do awansu do I ligi. Przez turniej finałowy II ligi siatkarze SKS-u Hajnówka przeszli jak burza. Szczególnie gładko uporali się z Bielawianką Bielawa i Astrą Nowa Sól, choć zapewniają, że na parkiecie musieli zostawić sporo zdrowia, żeby awansować do decydującego o awansie pojedynku. – Mecze w podgrupach na papierze wyglądały łatwo, ale w rzeczywistości tak nie było. Każdy punkt musieliśmy wydrzeć przeciwnikom. To była wojna nie tylko fizyczna, ale i psychologiczna – skomentował Bartosz Małachowski.W meczu o awans podopieczni Jacka Malczewskiego zmierzyli się z Czarnymi Rząśnia, z którymi przegrali w turnieju półfinałowym. Jednak w Sanoku spotkanie miało zupełnie inny przebieg. – W Częstochowie graliśmy drugimi szóstkami. Wówczas mecz rozgrywany był o przysłowiową pietruszkę, gdyż oba zespoły już wcześniej miały zapewniony awans do turnieju finałowego. Mecz decydujący o awansie to była już zupełnie inna bajka. Oba zespoły za wszelką cenę chciały go wygrać – skomentował Małachowski. Kluczowa okazała się trzecia odsłona, którą w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęli hajnowianie, przełamując tym samym rywali. – Wydaje mi się, że dużo lepiej zagrywaliśmy od drużyny z Rząśni. W kluczowym momencie tego seta udało nam się zatrzymać Czarka Stanisławajtysa, czego nie mogliśmy zrobić wcześniej, a niemożliwe piłki kończył Damian Wierzbicki – dodał zawodnik SKS-u.

Dodatkowym bodźcem do pracy dla zespołu z Podlasia była roszada na ławce trenerskiej tuż po zakończeniu rundy zasadniczej, kiedy to nowym szkoleniowcem SKS-u został Jacek Malczewski.Zmiana trenera nastąpiła w najbardziej odpowiednim momencie. Mieliśmy dodatkowy bodziec do pracy. Każdy z nas musiał dać z siebie maksimum, żeby pokazać swoją wartość trenerowi i udowodnić mu, że można na niego stawiać, a i jakość treningów wzrosła. Po play-off wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy. Zagraliśmy też kilka sparingów z I-ligowcami z lepszym lub gorszym skutkiem, ale na pewno one były pomocne – zaznaczył Małachowski. – Przez cały rok trenowaliśmy siedem razy w ciągu pięciu dni. Byliśmy dobrze przygotowani fizycznie. Nie mogę nie wspomnieć, że poranne treningi na siłowni cały rok wykonywaliśmy sami. Samodyscyplina, która panowała w grupie, też mogła przyczynić się do tego awansu – dodał.

Ogólnie hajnowianie na przestrzeni całego sezonu prezentowali się bardzo równo. Praktycznie od początku przewodzili stawce w IV grupie, w cuglach wygrywając rundę zasadniczą, a następnie odprawiając z kwitkiem w play-off przeciwników z Białegostoku. Jednak zdaniem rozgrywającego SKS-u jednym z ważniejszych momentów na przestrzeni całych rozgrywek był jeden z meczów w turnieju półfinałowym. – Przełomowym momentem mógł być wygrany mecz w turnieju półfinałowym z częstochowianami 3:2. Było to naprawdę ciężkie spotkanie. To zwycięstwo upewniło nas w tym, że jesteśmy mocni nie tylko fizycznie, ale też psychicznie – podkreślił Małachowski. – My zrealizowaliśmy założenia klubu na ten sezon, a teraz wszystko leży w rękach zarządu i władz miasta, żeby znowu mogła nastać nowa era SKS-u – zakończył rozgrywający zespołu z Hajnówki, który po sześciu latach przerwy ponownie zagra na zapleczu PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved