Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak: Możemy grać lepiej

Bartosz Łosiak: Możemy grać lepiej

fot. Aleksandra Twardowska

W środę w Hamburgu rozpoczną się finały World Tour. Wystąpią w nich dwa polskie duety – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. – Wciąż jesteśmy młodzi i uważam, że możemy grać lepiej i bardziej stabilnie, co jest dla nas ważne – stwierdził Bartosz Łosiak.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak grają ze sobą już wiele sezonów. Grają bardzo szybko i różnorodnie, przez co są niewygodnymi przeciwnikami dla wielu duetów – Dobrze wiedzieć, że stworzyliśmy styl, który inne zespoły próbują przyjąć – powiedział Łosiak. – Wiemy, że nasz system jest trudny dla blokujących, bo muszą cały czas się ruszać i nigdy nie wiedzą, co mamy zamiar zrobić. Czasami gracze przychodzą do nas i żartują, że powinniśmy przestać tak grać, bo to nie jest fair – dodał.Obecnie biało-czerwoni znajdują się w czołówce rankingu światowego. Polacy zanim przeszli na plażę, ćwiczyli również siatkówkę halową. To właśnie stamtąd pochodzi inspiracja ich stylu gry. – To był nasz pomysł, by tak grać – przyznał Bartosz Łosiak. – Chcieliśmy stworzyć nowy styl i byliśmy pewni, że pomoże doprowadzić nas tam, gdzie teraz jesteśmy. Dobrze czuć, że przyniosło się coś nowego do siatkówki plażowej. Gra w hali jest naprawdę szybka i myślę, że to wspaniałe, że potrafimy grać tak również na plaży. Widzimy wiele zespołów, które próbują grać w taki sam sposób, co jest miłe.

Cały system gry Polaków opiera się na szybkich i dokładnych wystawach. Poza graniem z niespotykaną szybkością Kantor i Łosiak starają się również wykorzystać całą długość siatki, by uciec przeciwnikom. – Najważniejszą rzeczą jest rozegranie – zaznaczył siatkarz. – Oczywiście gra z taką szybkością może sprawić, że popełnimy więcej błędów, bo trudniej jest ustawiać się i grać z piłką bliżej antenki cały czas, jednak jesteśmy gotowi podjąć to ryzyko.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w finałach World Tour zagrają w grupie A, gdzie ich przeciwnikami będą kolejno Rosjanie Stojanowski/Wieliczko, Łotysze Smedins/Samoilovs, Włosi Lupo/Nicolai i Niemcy Wickler/Thole. W grupie B walczyć będą inni reprezentanci Polski – Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. – Wciąż jesteśmy młodzi i uważam, że możemy grać lepiej i stabilniej, co jest dla nas ważne – stwierdził partner Piotra Kantora. – Chcemy utrzymać ten sam poziom we wszystkich turniejach i uważam, że z każdym kolejnym sezonem, gdy zbieramy coraz więcej doświadczenia, gramy lepiej niż w poprzednim. Mamy kilka dobrych wyników, ale uważamy, że wciąż potrzebujemy ważnego rezultatu w dużym turnieju jak igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata – zakończył Bartosz Łosiak.

źródło: beachmajorseries.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved