Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek zawodnikiem warszawskiej Politechniki

Bartosz Kwolek zawodnikiem warszawskiej Politechniki

fot. CEV

Bartosz Kwolek został zawodnikiem AZS-u Politechniki Warszawskiej. Grający na pozycji przyjmującego mistrz świata i Europy kadetów podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt.

Jestem szczęśliwy, że dostałem szansę pokazania swoich umiejętności w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Gra w PlusLidze była moim marzeniem, odkąd zacząłem uprawiać siatkówkę – powiedział zadowolony Bartosz Kwolek. Oferta z AZS-u Politechniki Warszawskiej była najciekawsza. Nie ukrywam, że jednym z czynników decydujących o jej atrakcyjności była lokalizacja. Jestem z Płocka, więc do domu będę miał naprawdę blisko – uśmiechnął się. – Politechnika to kuźnia talentów. Na szerokie wody wypłynęło tu już wielu zawodników. Chciałbym pójść w ich ślady – zadeklarował. – Warszawski klub słynie z dobrej atmosfery, o którą dba trener Jakub Bednaruk. To również brałem pod uwagę, wybierając klub – zakończył.Bartosz Kwolek jest pierwszym siatkarzem, który przed sezonem 2016/2017 wzmocnił AZS Politechnikę Warszawską. Nowy nabytek AZS-u Politechniki ma 18 lat i mierzy 193 cm. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzinnym Płocku, ale szybko przeniósł się do Łodzi, gdzie podjął naukę w szkole Marcina Gortata. Rok później zaś trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Z klubem tym wywalczył dwa srebrne medale mistrzostw Polski kadetów. W 2014 roku wybrany został MVP turnieju finałowego we wspomnianych rozgrywkach. Jeszcze bardziej owocny był dla niego 2015 rok. Z reprezentacją Polski kadetów wywalczył wówczas mistrzostwo Europy, a następnie mistrzostwo świata. W obu tych turniejach był liderem kadry i otrzymał statuetki MVP. – To ogromny talent. Cieszę się, że postanowił związać się właśnie z naszym klubem– skomentowała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA.

Bartosz Kwolek jest pierwszym zawodnikiem, który przed sezonem 2016/2017 dołączył do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Wcześniej kontrakty przedłużyli Paweł Zagumny, Jakub Kowalczyk, Michał Filip, Przemysław Smoliński i Paweł Mikołajczak. Barw stołecznego klubu bronić będą także Jan Firlej i Maciej Olenderek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved