Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek: Nie wiem, czemu tak słabo zaczęliśmy

Bartosz Kwolek: Nie wiem, czemu tak słabo zaczęliśmy

Pierwsze dwa sety meczu z GKS Katowice nie ułożyły się po myśli siatkarzy Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Podopieczni Andrei Anastasiego wrócili jednak do gry i zainkasowali dwa punkty. Utrzymali tym samym pozycję lidera. – Sam nie wiem dlaczego tak słabo zaczęliśmy. Już kolejny mecz z rzędu zaczynamy źle. Możliwe, że dopadło nas zmęczenie i znużenie, ale to nie jest usprawiedliwienie – powiedział po meczu Bartosz Kwolek.

Warszawianie znając wynik meczu ZAKSY z Treflem Gdańsk mieli szansę odskoczyć w tabeli. Słabo jednak zaczęli spotkanie z GKS-em i po dość szybko przegranych setach było 0:2. Podopieczni Andrei Anastasiego wrócili do gry i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali. – Szczerze powiedziawszy, to sam nie wiem dlaczego tak słabo zaczęliśmy. Już kolejny mecz z rzędu zaczynamy źle. Możliwe, że dopadło nas zmęczenie i znużenie, ale to nie jest usprawiedliwienie – przyznał Bartosz Kwolek. Docenił on jednak te dwa zdobyte punkty. – Ważne są te dwa punkty. Staramy się uciekać ZAKSIE. Ona też grała tie-breaka, więc ten dystans cały czas trzymamy. Możemy się cieszyć z tych punktów, bo katowiczanie zagrali te dwa pierwsze sety prawie perfekcyjnie i mieliśmy w sobotę naprawdę godnego przeciwnika – ocenił Kwolek,  w sobotę zdobył on najwięcej w zespole, 19 punktów.

Mecz odbył się w Płocku, czyli rodzinnym mieście mistrza świata i lidera warszawskiej ekipy. – Cieszę się, że trochę ludzi przyszło i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś warszawski klub zagra tutaj mecz. Ci którzy byli teraz mam nadzieję przyjdą drugi raz, zaproszę jeszcze znajomych i naprawdę będzie takie małe siatkarskie święto. Miło się gra przy tylu kibicach, jeszcze w swoim rodzinnym mieście – powiedział Bartosz Kwolek.  – Kiedyś trenowałem tutaj, jeszcze jak grałem w piłkę ręczną. W siatkówkę grałem jednak pierwszy raz i gra się tutaj bardzo miło. Jedyne, co przeszkadzało, to wielki telebim, który przysłaniał piłkę na zagrywce, jeżeli ktoś podrzucił sobie dosyć wysoko – dodał przyjmujący. Kolejnym przeciwnikiem warszawian będzie Trefl Gdańsk.

źródło: inf. własna, Verva Warszawa Orlen Paliwa - Facebook