Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Trzeba jakoś żyć bez Kurka

Bartosz Kwolek: Trzeba jakoś żyć bez Kurka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Część reprezentantów Polski pojechała do Chicago na Final Six Ligi Narodów. Pozostali zawodnicy trenują w Zakopanem, przygotowując się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to jest ostatnia prosta do kwalifikacji i każdy wie, po co tu przyjechał – podkreślił Bartosz Kwolek.

W fazie grupowej Ligi Narodów trener Vital Heynen mocno rotował składem. Mimo to biało-czerwoni awansowali do Final Six. – Dla mnie te rotacje nie robią żadnego problemu. Teraz Ligę Narodów traktuje, nie eksperymentalnie, bo to źle zabrzmi, ale trener dużo szuka, daje szanse gry młodym. Dla mnie to super doświadczenie i alternatywna na niegranie i treningi, że mogę sobie polatać i pograć z najlepszymi drużynami, ale już od teraz, od Zakopanego traktuję to jako naprawdę ciężką pracę, bardzo poważnie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to jest ostatnia prosta do kwalifikacji i każdy wie, po co tu przyjechał – skomentował Bartosz Kwolek.Przyjmujący jest jednym z siatkarzy na tej pozycji, który będzie walczył o miejsce w składzie na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Przed tym turniejem grono kandydatów do gry powiększyło się o Wilfredo Leona, któremu kończy się karencja związana ze zmianą federacji. – To tylko z zyskiem dla reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że nie raz, nie dwa da nam duże powody do szczęścia i świętowania, bo zawodnikiem jest na takim poziomie, że na pewno nie trzeba go nikomu przedstawiać. Ja się cieszę. A że rywalizacja będzie jeszcze większa, to tym lepiej dla nas – powiedział Kwolek.

Do reprezentacji dołączy Wilfredo Leon, jednak nie będzie w niej gwiazdy ubiegłorocznych mistrzostw świata – Bartosza Kurka, który wciąż wraca do pełni sił po operacji. – Wiadomo, że trzeba zmienić taktykę, podejście do gry, ale damy radę, oczywiście, że tak. Przyszedł też Wilfredo, który też jest armatą na lewym skrzydle, więc ja się nie martwię. Oczywiście wiadomo, że Bartek jest taką postacią, którą ciężko zastąpić i pewnie nie da się tego zrobić, ale trzeba też jakoś żyć bez Kurka – przyznał przyjmujący reprezentacji Polski.

źródło: interia.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved