Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Trzeba cały czas trzymać formę

Bartosz Kwolek: Trzeba cały czas trzymać formę

fot. Katarzyna Antczak

– Sam awans do turnieju finałowego Ligi Narodów pokazuje, że maszynka działa, bo graliśmy wszystkimi zawodnikami, których trener powołał i pokonaliśmy kilku ciekawych i trudnych rywali. Teraz przed mistrzostwami świata czeka nas półtora miesiąca pracy, żeby to wszystko ulepszać – mówi na łamach Super Expressu Bartosz Kwolek.

Jak kadrowy młokos wytrzymuje pod skrzydłami tak nietuzinkowej osoby jak trener Vital Heynen?Bartosz Kwolek:To barwna postać, ale także facet, który ma zasady, swoją wizję i trzeba się jej trzymać. Wszyscy mu zaufaliśmy jako trenerowi i jako człowiekowi, to ma przynieść efekty. Trener taki już jest, ma swój temperament. Czasami zdarzy mu się krzyknąć, musimy do tego przywyknąć.

Twoje wyobrażenie dorosłej reprezentacji się sprawdziło?

– Jest tu kultura pracy, wszyscy równo zasuwają. W tej robocie się pomału docieramy i powoli to zaczyna wyglądać jak maszyna. Może tylko nie jest jeszcze zbyt dobrze naoliwiona. Próbujemy te wszystkie trybiki zgrać ze sobą. Wierzę, że na mistrzostwach świata będziemy gotowi i w optymalnej formie.

Potrzeba kilku napraw?

– Sam awans do turnieju finałowego Ligi Narodów pokazuje, że maszynka działa, bo graliśmy wszystkimi zawodnikami, których trener powołał i pokonaliśmy kilku ciekawych i trudnych rywali. Teraz przed mistrzostwami świata czeka nas półtora miesiąca pracy, żeby to wszystko ulepszać.

Nikt nie wie, jaka właściwie jest pierwsza szóstka tej drużyny. Spodziewacie się, że trener w końcu to ogłosi?

– Tak na pewno będzie. Mogę mówić o swojej pozycji, czyli przyjęciu, gdzie rywalizacja jest spora. Wiadomo, że ponad wszystkimi jest Michał Kubiak, taki „top of the top”, nie tylko w polskiej kadrze, ale i na świecie. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi. My młodzi zawodnicy będziemy się bić o miejsce i nie chodzi tylko o czternastkę na mistrzostwa świata. Każdy po cichu liczy, że uda się wbić do szóstki, siódemki.

Teraz dostaliście trochę wolnego. Jakie plany?

– Trzeba cały czas trzymać formę. Mamy trzy tygodnie wakacji, ale nic wielkiego nie planuję. Muszę regularnie robić siłownię, poodbijać może trochę na plaży, żeby przyjechać na obóz do Zakopanego w dobrej dyspozycji.

Rozmawiał Marek Żochowski – więcej w serwisie sport.se.pl

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved