Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek przedłużył kontrakt z Onico Warszawa

Bartosz Kwolek przedłużył kontrakt z Onico Warszawa

fot. Katarzyna Antczak

Bartosz Kwolek będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa przez kolejne dwa sezony. Młody przyjmujący stołecznej drużyny to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem.

Obecny sezon PlusLigi to dla Bartosza Kwolka drugi rok w stolicy. Pod wodzą trenera Stephane’a Antigi młody przyjmujący stał się podstawowym zawodnikiem ONICO Warszawa. W obecnym sezonie mistrz świata juniorów zdobył już 294 punkty, w tym 30 asów serwisowych, a skuteczność jego przyjęcia wynosi 55%, dzięki czemu Kwolek plasuje się w czołówce najlepszych przyjmujących PlusLigi.Bardzo cieszymy się z nowego kontraktu Bartka Kwolka. To jedna z nadziei polskiej siatkówki, zawodnik wciąż bardzo młody, ale z doświadczeniem i sukcesami w rozgrywkach międzynarodowych. W tym sezonie stanowi o sile ofensywnej ONICO, ale wszyscy wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że przyczyni się do sukcesów klubu, a może także reprezentacji. Nowa umowa Kwolka to również sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie „ONICO Warszawa” nabiera rozpędu – powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

Bartosz Kwolek wymieniany jest jako jedna z nadziei polskiej siatkówki. W ubiegłym roku przyjmujący wraz z reprezentacją Polski U21 zdobył tytuł mistrza świata juniorów. W finale młodzi Polacy pokonali Kubę 3:1, a Bartosz Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym czempionatu. To jednak niejedyne indywidualne wyróżnienie na jego koncie – wśród nagród zdobytych przez Bartosza znajduje się również MVP mistrzostw świata i Europy kadetów, a także statuetka dla najlepszego przyjmującego podczas juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved