Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartosz Kwolek: Odebrałem to z mieszanymi uczuciami

Bartosz Kwolek: Odebrałem to z mieszanymi uczuciami

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie tak planowałem sobie debiut w kadrze na mistrzostwach świata, dlatego do decyzji trenera Vitala Heynena podszedłem trochę emocjonalnie – przyznał Bartosz Kwolek, mistrz świata i Europy kadetów w siatkówce, którego teraz Vital Heynen zabrał na mistrzostwa świata seniorów. Belgijski szkoleniowiec w pierwszym meczu przeciwko Kubie (3:1) zrobił z Kwolka fałszywego libero.

21-latek zastąpił na pozycji libero Damiana Wojtaszka, by ten ostatni mógł wystąpić na przyjęciu. Wszystko dlatego, że Kubańczycy dysponują atomową zagrywką, a Wojtaszek miał wspomóc drużynę w tym elemencie. – Rozumiem trenera, bo Kubańczycy bardzo dobrze zagrywali. Jeśli był taki plan, że Damian miał ratować przyjęcie, to muszę się do tego dostosować. Odebrałem to z mieszanymi uczuciami, ale oczywiście zrozumiałem. To jest też dla mnie nauka. Sport uczy cierpliwości i pokory. I to była dla mnie kolejna taka lekcja – mówił Bartosz Kwolek.Zapytany o to, czy to był też sygnał od trenera Heynena, że przed nim jeszcze wiele pracy w przyjęciu, odparł: – Nie wiem. Wiadomo, że Damian jest libero i przyjęcie jest jego chlebem powszednim. Na pewno jest ode mnie lepszy w tym elemencie, więc nie zdziwiłem się. Jeszcze przed turniejem trener powiedział mi, że jestem czwartym wyborem. Wtedy też zrozumiałem, że jestem w tej sytuacji jedynym zawodnikiem, który może wejść na libero. Zdawałem sobie zatem sprawę z tego, że trener może stosować różne zagrywki – dodał najlepszy przyjmujący mistrzostw świata juniorów z 2017 roku.

Kwolek przyznał, że dla niego wielkim sukcesem jest już to, że znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata. – Cieszę się, że mam szansę pomagać chłopakom na tak dużej imprezie. I chcę to robić jak najlepiej potrafię – zakończył.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved