Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy

Bartosz Kwolek: Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę 19 maja w katowickim Spodku odbył się pierwszy mecz reprezentacji Polski w tym sezonie. W towarzyskim spotkaniu zorganizowanym przez Aleję Gwiazd Siatkówki biało-czerwoni ulegli reprezentacji Kanady 1:3. W wyjściowej szóstce reprezentacji Polski pojawili się obaj zawodnicy ONICO Warszawa – przyjmujący Bartosz Kwolek i środkowy Jan Nowakowski, dla których sobotni występ był debiutem w reprezentacji Polski seniorów.

 Dla mnie było to coś cudownego. Rozegranie pierwszego meczu w reprezentacji właśnie tutaj, w Spodku, i to przed tyloma tysiącami kibiców, to prawdziwe spełnienie marzeń. Cieszę się więc, że było mi dane rozpocząć tutaj tę przygodę – powiedział po kadrowym debiucie Bartosz Kwolek. – Atmosfera w Spodku była naprawdę niesamowita, doping robił wielkie wrażenie. Każdy z nas siatkarzy ciężko pracuje, aby móc zaprezentować się w narodowych barwach, więc rozpoczęcie tej niesamowitej przygody przed własną publicznością jest jeszcze większym wyróżnieniem. Fajnie też, że pierwszy mecz mogłem rozegrać przeciwko Kanadzie, prowadzonej przez mojego klubowego trenera, Stephane’a Antigę – powiedział po meczu Jan Nowakowski.W ekipie pod wodzą Stephane’a Antigi wystąpił natomiast nowy środkowy stołecznej ekipy, Graham Vigrass. – Polska to najlepsze miejsce do grania w siatkówkę na całym świecie. Atmosfera jest naprawdę znakomita i myślę, że robi to wrażenie na wszystkich zawodnikach, którzy mają przyjemność zagrać na polskich boiskach – ocenił Vigrass.

Dla obu drużyn był to pierwszy, poważny sprawdzian w nowym sezonie reprezentacyjnym. – Pierwsze koty za płoty, teraz wracamy do pracy. Do tej pory trenowaliśmy zaledwie tydzień, dlatego dyspozycja, niestety, nie była najlepsza. Liga Narodów będzie dużym wyzwaniem, ale i dużą motywacją, więc wszyscy chętnie wracamy do jeszcze cięższej pracy – podsumował Nowakowski. – Trudno ocenić to spotkanie. Przede wszystkim widać było brak zgrania. Wychodziły nam pojedyncze akcje, a w wielu sytuacjach na boisku pojawiało się spore zamieszanie. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy – dodał Kwolek.

Zadowolony z postawy swojej ekipy był Stephane Antiga, szkoleniowiec reprezentacji Kanady. – Uważam, że graliśmy dobrze. Niedawno przylecieliśmy do Polski, jesteśmy zmęczeni zmianą strefy czasowej, jednak to nie przeszkodziło nam dzisiaj na boisku. To dopiero początek przygotowań, więc jeszcze dużo pracy przed nami. Cieszę się jednak, że możemy pokazać się przed polskimi kibicami. Jak zwykle był tu niesamowity doping i myślę, że zrobiło to duże wrażenie również na zawodnikach z mojej drużyny – podsumował Antiga.

Czego powinniśmy się spodziewać po wyborze nowego selekcjonera kadry?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved