Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Każde zgrupowanie z kadrą to dla mnie duże wyzwanie

Bartosz Kwolek: Każde zgrupowanie z kadrą to dla mnie duże wyzwanie

fot. Katarzyna Antczak

W niedzielę 29 lipca w Zakopanem polscy siatkarze rozpoczynają pierwsze zgrupowanie przed wrześniowymi mistrzostwami świata. W piętnastoosobowym składzie trenującym w stolicy Tatr znaleźli się dwaj zawodnicy ONICO Warszawa – Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek. 

W ostatnich tygodniach podopieczni Vitala Heynena dostali sporo czasu na odpoczynek. Ostatni raz reprezentantów mogliśmy obejrzeć podczas Final Six Ligi Narodów. Podczas turnieju rozgrywanego w Lille Polacy nie zdołali jednak awansować z grupy i zakończyli rozgrywki po dwóch meczach. — Po zakończeniu udziału w Lidze Narodów mieliśmy trzy tygodnie przerwy. Zdążyłem trochę odpocząć, ale trener był wobec nas bardzo rygorystyczny. Po tygodniu totalnego resetu musieliśmy zabrać się za regularny trening siłowy. Każdy z nas otrzymał dokładnie rozpisany plan treningowy. Założenie jest takie, że na zgrupowaniu stawiamy się już w 75% przygotowani siłowo. Wszystko przygotowane jest bardzo racjonalne i czuję już po sobie, że jest to dobra droga do osiągnięcia najlepszej formy przed mistrzostwami świata — powiedział Bartosz Kwolek.Od wielu lat większość siatkarskich zgrupowań odbywała się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W tym roku Vital Heynen postawił jednak na nowo wyremontowany ośrodek w Zakopanem. — Jeśli chodzi o plan przygotowań przed mistrzostwami świata, to póki co mamy tylko wstępnie nakreślony terminarz. Zaczynamy tutaj w Zakopanem, potem chwila przerwy i zgrupowanie w Spale. Przed mistrzostwami rozegramy też mecze towarzyskie w Ostrowcu Świętokrzyskim, Szczecinie i Krakowie. Nie wiemy jeszcze, jak będą wyglądały nasze przygotowania w stolicy Tatr, jednak uważam, że duży nacisk będzie położony na trening w hali — dodał.

W zgrupowaniu w Zakopanem udział bierze piętnastu zawodników, natomiast na mistrzostwa świata, które już we wrześniu odbędą się w Bułgarii i we Włoszech, może zostać powołanych czternastu siatkarzy. Ostateczny skład poznamy dopiero za kilka tygodni. — Każde zgrupowanie z kadrą to dla mnie duże wyzwanie, dlatego każdą okazję na boisku będę chciał wykorzystać w stu procentach. Jestem wciąż bardzo młodym zawodnikiem, więc możliwość występu na mistrzostwach świata byłaby dla mnie niesamowitym przeżyciem i niesamowicie cennym doświadczeniem. Teraz będę chciał udowodnić trenerowi, chłopakom i także samemu sobie, że zasługuję na powołanie na mistrzostwa globu — zakończył Kwolek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved