Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Jedziemy tam zagrać w siatkówkę

Bartosz Kwolek: Jedziemy tam zagrać w siatkówkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze polecieli do Iranu na kolejny turniej Ligi Narodów. Po wypowiedziach Michała Kubiaka na temat Irańczyków, za które kapitan reprezentacji został zawieszony na sześć meczów, wokół tego wyjazdu zrobiło się wyjątkowo gorąco. Reprezentanci Polski zapewniają, że obawiają się „gorącego” przyjęcia przez miejscowych kibiców, jednak związek zorganizował dla nich specjalne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa. – Będziemy się stosować – zapewnił Bartosz Kwolek, przyjmujący polskiej kadry.
 
Turnieje, mecze w Iranie zawsze budzą sporo emocji, nie należą do łatwych i przyjemnych, a teraz sytuacja jest wyjątkowo zaogniona. Z jakim nastawieniem tam lecicie, pojawiają się jakieś obawy?Bartosz Kwolek:Szczerze mówiąc, to nie za bardzo nas dotyczy. My tam jedziemy zagrać w siatkówkę, mam nadzieję dobrą siatkówkę, wygrać jak najwięcej spotkań. A to, co dzieje się poza sportem, mam nadzieję, że nas nie dotnie i będziemy mogli spokojnie przygotowywać się do meczów.

Ale szkolenie dotyczące bezpieczeństwa się odbyło.

– Tak, było. Ale myślę, że to trochę dmuchanie na zimne. Wiadomo, że po ostatnich słowach sytuacja się zaogniła, pewnie trzeba będzie uważać na pewne rzeczy. Dobrze, że takie szkolenie się odbyło, będziemy się stosować.

Jak sobie radzicie ze zmęczeniem fizycznym. Dopiero przylecieliście z Chin do Polski i już wylatujecie do Iranu. To spore obciążenie.

– Spore, ale ja już jestem doświadczony po poprzednim sezonie, w którym było jeszcze gorzej, jeśli chodzi o wyjazdy na Ligę Narodów. Po prostu, trzeba jechać, zagrać, wygrać i wrócić do domu.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved