Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bartosz Kwolek: W dwóch pierwszych setach nie było nawet punktu zaczepienia

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Amerykanie zawsze słynęli z dobrej zagrywki i organizacji blok-obrona. Pokazali to również w tym meczu. W dwóch pierwszych setach nie było nawet punktu zaczepienia. Osobiście czuję, że na boisku mogłem zrobić więcej. Zwłaszcza w przyjęciu, bo ono trochę kulało – przyznał Bartosz Kwolek po meczu Pucharu Świata USA – Polska, przegranym przez naszych siatkarzy 1:3.
 
Dostałeś szansę. Zadowolony po tym przegranym, ale dobrym meczu?Bartosz Kwolek:Nie, bo przegraliśmy. Jakbyśmy wygrali, to może byłby dobry, ale tak się nie stało. Nie czuję, że zagrałem dobrze. Może z boku wyglądało to inaczej, ale czuję, że na boisku mogłem zrobić więcej. Zwłaszcza w przyjęciu, bo ono trochę kulało.

Ciężko się gra z taką mega broniącą drużyną? Wszystkie te piłki, które bardzo często wchodzą w twoim wykonaniu, dzisiaj wracały i trzeba było poszukać orkiestry, atakując bardzo wysoko i mocno.

– Jeśli chodzi o takie rzeczy, to gorzej mi się grało z Japonią.

Amerykanie czymś ciebie zaskoczyli?

– Nie, zawsze słynęli z dobrej zagrywki i organizacji blok-obrona. Pokazali to również w tym meczu. W dwóch pierwszych setach nie było nawet punktu zaczepienia. Vital Heynen powiedział nam, że Amerykanie nie grają wystrzałowo, ale grają to, co muszą i robią to bardzo dobrze. To jest prawda, bo nie ma tam żadnych fajerwerków. Grają to, co mają nakreślone.

Szykuje się awantura czy Vital w tym jednym zdaniu po meczu powiedział „Jedziemy dalej panowie, bo turniej się nie kończy”?

– Jeszcze nie wiem, bo na razie nic nie powiedział. Zobaczymy, co powie w szatni.

Ale jest pozytywnie? Nadzieja w narodzie nie ginie?

– Nie. Czekają mnie jeszcze dwa mecze. Mam nadzieję, że wygramy, a dalej zostawiam chłopakom wolną rękę.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved