Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bartosz Kwolek: Czekamy na kolejne mecze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za polską reprezentacją pierwszy mecz w Pucharze Świata. Biało-czerwoni w mocno zmienionym składzie pokonali w nim Tunezję i jedynie w drugiej odsłonie pozwolili dojść do głosu rywalom, by w końcówce zagrać już na swoim poziomie. Dwie pozostałe partie rozegrano już bez większej historii. – Zawsze lepiej jest wygrać, niż przegrać. Jesteśmy z tego zadowoleni i czekamy na kolejne mecze – powiedział po zwycięstwie Bartosz Kwolek.

Tegoroczny Puchar Świata jest dla młodych polskich reprezentantów dużą szansą na ogranie się i zdobycie cennego doświadczenia. Trener Vital Heynen do gry w meczu przeciwko Tunezji desygnował drugi garnitur polskiej kadry, a ten nie zawiódł i wygrał mecz w trzech setach. Brązowi medaliści mistrzostw Europy w tym czasie mogli odpoczywać. – Myślę, że to zwycięstwo jest ważne dla całego zespołu, zarówno chłopaków, którzy kilka dni temu w Paryżu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy, jak i tej drugiej części zespołu, która grała w tym spotkaniu. Zawsze lepiej jest wygrać, niż przegrać. Jesteśmy z tego zadowoleni i czekamy na kolejne mecze – podsumował Bartosz Kwolek.Szeroki skład na Puchar Świata w Japonii to szansa dla młodych, ale ważne jest też to, by drużyna utrzymała dobry poziom, bowiem walczy o najwyższe cele. – Jesteśmy mistrzami świata, więc musimy spokojnie przygotowywać się do wszystkich meczów. Jutro zagramy przeciwko gospodarzom i to będzie na pewno będzie trudny mecz. Po nim mamy dzień wolnego, więc będzie chwila by odpocząć. Następnie trzy mecze będą bardzo ważne, mam nadzieję, że wygramy i zdobędziemy tu złote medale – zapowiedział Kwolek, który w tym starciu zdobył dla polskiej drużyny 10 punktów.

Młody zawodnik nie wyklucza, że w trakcie swojej kariery obierze azjatycki kierunek i zagra w lidze japońskiej. – Mój klub w Polsce ma problemy finansowe, więc ciągle z tego żartujemy. Jeśli jednak nadarzy się okazja zagrać w Japonii, to czemu nie? Bardzo podoba mi się w tym kraju – zakończył.

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved