Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek: Czekaliśmy na cięższy mecz

Bartosz Kwolek: Czekaliśmy na cięższy mecz

fot. Katarzyna Antczak

Zwycięska passa Onico Warszawa trwa w najlepsze. W sobotni wieczór podopieczni Stephane’a Antigi bez najmniejszych problemów rozprawili się z Treflem Gdańsk. Był to ich dziewiąty triumf z rzędu i prawdopodobnie najlepszy występ w obecnym sezonie. – Myślę, że odrzuciliśmy gdańszczan od siatki i to był klucz do sukcesu. Potem zaczął funkcjonować blok i wybroniliśmy kilka cięższych piłek – tak przepis na spektakularne zwycięstwo przedstawił jeden z filarów warszawskiej drużyny, Bartosz Kwolek.

Ostatnie tygodnie pokazały, że stołeczne Onico wyrasta na jednego z faworytów do medalu mistrzostw Polski. Wydaje się jednak, że nawet najwięksi optymiści wśród kibiców warszawskiej ekipy nie mogli przewidzieć tego, co stanie się w meczu z Treflem. Naszpikowana gwiazdami drużyna z Gdańska w żadnej partii nie zdołała przekroczyć granicy osiemnastu punktów, a w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła wyraźnie odstawała od rywali. – Czekaliśmy na troszeczkę cięższy mecz, bo gracze Trefla pokazali już w paru meczach, że potrafią grać w siatkówkę i bardzo dobrze im to wychodzi. Cieszę się jednak, że tak to się skończyło i możemy dopisać kolejne trzy punkty do rachunku – ocenił spotkanie przyjmujący Onico.

Podziw budzi nie tylko końcowy wynik spotkania, ale przede wszystkim styl, jaki zaprezentowali zawodnicy z Warszawy. W starciu z Treflem wychodziło im praktycznie wszystko. Świetnie zagrywali i podbijali mnóstwo ataków gości. Ogromną przewagę wypracowali sobie również na siatce, gdzie nie tylko kończyli swoje akcje, ale raz po raz blokowali rywali. – Myślę, że odrzuciliśmy gdańszczan od siatki i to był klucz do sukcesu. Potem zaczął funkcjonować blok i wybroniliśmy kilka cięższych piłek. W naszej grze wszystko się zazębiało – powiedział mistrz świata juniorów z 2017 roku.Pewne zwycięstwo warszawian

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, co sprawia, że siatkarze Onico są już myślami przy turnieju finałowym Pucharu Polski, którzy pod koniec stycznia zostanie rozegrany we Wrocławiu. – To budujące, że przed Pucharem Polski, który jest naszym celem na najbliższe tygodnie, forma zwyżkuje. Mam nadzieję, że w te dwa dni przede wszystkim pokażemy, że potrafimy grać. Jeśli zaprezentujemy się dobrze, będę z nas zadowolony bez względu na to, czy zdobędziemy medal, czy zajmiemy czwarte miejsce – zapowiedział Bartosz Kwolek.

Podczas meczu z Treflem doskonała gra gospodarzy przełożyła się na świetną atmosferę w hali Torwar, do której zaczyna przychodzić coraz więcej kibiców siatkówki. – Cieszę się, że utrzymujemy ten poziom frekwencji, bo w zeszłym roku była ona mocno w kratkę. Teraz z kolei, bez względu na to, czy gramy w środę o 20:30, czy w sobotę o 20:00, kibice dopisują. To miłe, że ludzie przychodzą na nasze mecze, mimo że mogliby usiąść wygodnie na kanapie i obejrzeć je w telewizji – zakończył zawodnik stołecznej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved