Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Nasz zespół ma potencjał, żeby grać z najlepszymi

Bartosz Kurek: Nasz zespół ma potencjał, żeby grać z najlepszymi

fot. skra.pl

Bartosz Kurek wrócił do Bełchatowa, ale jako gracz ONICO Warszawa, w barwach którego rozegrał sparing przeciwko PGE Skrze. – Mam wiele miłych wspomnień związanych z tym klubem – mówi mistrz świata i Sportowiec Roku 2018.

Jak się czujesz po pierwszym rozegranym meczu jako Sportowiec Roku 2018?Bartosz Kurek:  Cieszę się, bo prawie miesiąc nie rozegrałem żadnego spotkania ze względu na kontuzję brzucha. Potem mieliśmy natomiast przerwę w lidze. Cieszę się, że zdmuchnąłem ten kurz, który na mnie osiadł. (śmiech) Grało się całkiem przyjemnie i fajnie zacząć nowy siatkarski rok akurat w Bełchatowie.

W poniedziałek było dużo dobrego grania…

– Fajnie, że klub otworzył drzwi dla kibiców na to spotkanie. Na co dzień jestem przyzwyczajony do dużo głośniejszego dopingu w Bełchatowie, ale ten też był sympatyczny. Na ten mecz przyszli najbardziej zagorzali fani i takich się najbardziej ceni.

Jak widać, kibice w Bełchatowie wciąż cię kochają…

– „Kochają” to może zbyt mocne słowo. Mam dużo miłych wspomnień związanych z tym klubem, z tym miejscem i z tymi ludźmi. Przeżyliśmy wspólnie wiele fajnych moment, ale też kilka ciężkich porażek. Kibice zawsze byli jednak z nami. Na samym końcu pamięta się te najlepsze chwile.

Za nieco ponad miesiąc PGE Skra i ONICO spotkają się ponownie, tym razem w meczu o punkty.

– Mam nadzieję, że będziemy grali jeszcze lepiej niż teraz i stworzymy dobre widowisko, a kibice wyjdą usatysfakcjonowani. Liczę na to, że się przeciwstawimy, bo nasz zespół ma potencjał, żeby grać z najlepszymi, a za taką drużynę uważam PGE Skrę.

Myślisz, że PGE Skra zagra lepszą rundę niż na początku rozgrywek PlusLigi?

– Zespół z Bełchatowa zmaga się ze swoimi problemami, przede wszystkim zdrowotnymi. Mam nadzieję, że szybko się podniesie, przegrupuje siły i liczę, że w następnym meczu zobaczymy się już w komplecie. Oby moi dobrzy koledzy, a najlepsi zawodnicy PGE Skry byli już na boisku. Wierzę, że Bełchatów zagra bardzo dobrą, mocną rundę i spotkamy się w play-off, a najlepiej w dalszej ich fazie.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved