Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Zawsze staramy się wygrać

Bartosz Kurek: Zawsze staramy się wygrać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polska reprezentacja to mistrz świata i jeden z czołowych zespołów globu. Jaki zdaniem Bartosza Kurka jest sekret dobrej gry bało-czerwonych? – Trzeba być twardym, ciężko pracować i zawsze cieszyć się grą – mówi reprezentant Polski.

Lubię nasz zespół, lubię kolegów z kadry i to, że jesteśmy jedną z najlepszych ekip na świecie. Zawsze walczymy na boisku, zawsze staramy się wygrać. To przyjemność być częścią tej wielkiej, wspaniałej siatkarskiej rodziny w Polsce – scharakteryzował mocne strony kadry jej lider i jedna z największych gwiazd.Bartosz Kurek w drużynie narodowej występuje już niemal dekadę. Od jego debiutu minęło już sporo czasu, a sam zawodnik stał się jednym z najlepszych na świecie. – Mam to szczęście, że w mojej karierze pracowałem z kilkoma naprawdę wspaniałymi trenerami. Największy wpływ na to, jakim jestem siatkarzem, mieli Daniel Castellani i Andrea Anastasi. Wywarli na mnie wielki wpływ, wiele się od nich nauczyłem jako młody zawodnik. Bardzo obaj mi pomogli w rozwoju – przyznał nasz siatkarz.

A gdyby nie pozycja atakującego, to gdzie „Kuraś” chciałby jeszcze spróbować swoich sił na parkiecie? – Gdybym miał spróbować jednej pozycji na boisku, ale na jeden dzień, pewnie zostałbym rozgrywającym – zażartował nasz reprezentant.

Na koniec as mistrzów świata zdradził, jaki jest sekret jego wybornej formy. – Trzeba być twardym, ciężko pracować i zawsze cieszyć się grą. Siatkówka sprawia mi cały czas wielką przyjemność, czy jestem na treningu, czy gram – zakończył Bartosz Kurek.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved