Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek nie weźmie udziału w kwalifikacjach do IO?

Bartosz Kurek nie weźmie udziału w kwalifikacjach do IO?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kontuzja Bartosza Kurka, która w ostatniej chwili wyeliminowała go z półfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem, wyłączy go nie tylko z decydujących rozgrywek PlusLigi. Nie jest bowiem wykluczone, że atakujący nie będzie w stanie pomóc reprezentacji Polski podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. – Uważam, że za trzy miesiące Kurek będzie zdolny do treningu z pełnym obciążeniem, ale dojście do formy to inna sprawa – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dr Grzegorz Adamczyk, klubowy lekarz Onico Warszawa.

Dzień przed pierwszym półfinałowym starciem z Jastrzębskim Węglem ONICO Warszawa poinformowało, że kontuzji doznał Bartosz Kurek. Uraz pleców jest na tyle poważny, że MVP mistrzostw świata na pewno nie zagra do końca sezonu. – Bartek ma problem przeciążeniowy kręgosłupa lędźwiowego Wszystko przez jego gabaryty i pozycję na boisku. Atakujący 150 razy w meczu wyprostowuje i zgina kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Bartek od lat borykał się z bolesnościami, teraz postanowił przerwać zmagania z organizmem – przyznał w rozmowie z „Super Expressem” dr Grzegorz Adamczyk, specjalista ortopedii i traumatologii, klubowy lekarz Onico.Możliwe były dwa rozwiązania: bez operacji, które zdaniem doktora wiązać by się mogło nawet z dziewięcioma miesiącami przerwy w grze i to bez gwarancji, że dolegliwości nie powrócą. Atakujący nie chciał tyle czekać, dlatego w czwartek ma przejść operację, po której niemalże od razu będzie mógł poddać się rehabilitacji. – Kręgosłup jest stabilny i od razu można rozpocząć rehabilitację. Pionizacja możliwa będzie dzień po zabiegu, dwa miesiące po zabiegu zostanie wykonany kontrolny rezonans. Uważam, że za trzy miesiące Kurek będzie zdolny do treningu z pełnym obciążeniem, ale dojście do formy to inna sprawa – tłumaczy lekarz warszawskiego klubu.

To by oznaczało, że o ile w ogóle Kurek będzie do dyspozycji Vitala Heynena na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, to może nie zdążyć wrócić do formy.

* Źródło: sport.se.pl

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved