Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek trenuje z Treflem Gdańsk

Bartosz Kurek trenuje z Treflem Gdańsk

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Na czas poszukiwania klubu po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin najlepszy siatkarz świata – Bartosz Kurek – będzie uczestniczył w treningach Trefla Gdańsk. Atakujący jest już w Trójmieście i zostanie tutaj do czasu podpisania kontraktu z nowym klubem. Na pewno Bartosz nie zagra w ligowych starciach Trefla, ale jeśli byłby w Gdańsku aż do meczu z ONICO Warszawa (piątek, 7 grudnia, godz. 20:30), to w ERGO ARENIE może pojawić się w roli kibica.

W czwartek rano Bartosz Kurek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z dotychczasowym klubem – Stocznią Szczecin. Na czas szukania nowego klubu atakujący przyjechał do stolicy Pomorza i od niedzieli będzie trenował razem z Treflem Gdańsk. – Bardzo nam zależało, żeby na okres poszukiwania nowego klubu Bartek był w stałym treningu, nie tracąc tego czasu. Trener Andrea Anastasi to jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie, więc szybko zrodził się pomysł, by właśnie z gdańskim klubem porozmawiać o takiej możliwości. Bardzo się cieszę, że zarówno zarząd Trefla, jak i trener Anastasi pozytywnie zareagowali na takie rozwiązanie – mówi Jakub Michalak, manager Bartosza Kurka.Pierwsza jednostka treningowa Trefla, w której będzie uczestniczyć najlepszy siatkarz świata, odbędzie się w niedzielę. Po meczu w Szczecinie gdańszczanie otrzymali bowiem dwa dni wolnego – najbliższy mecz rozegrają dopiero w piątek, 7 grudnia, o godz. 20:30 w ERGO ARENIE z ONICO Warszawa. Nawet jeśli Bartosz Kurek byłby do tego czasu w Gdańsku, to na pewno nie zagra w tym spotkaniu, ale możliwe, że pojawi się na trybunach w roli kibica. – Bardzo się cieszymy, że przez kilka, a może kilkanaście dni w treningach z drużyną będzie uczestniczyć tak wybitny siatkarz, jakim jest Bartek. Od początku oczywistym było, że Bartosz dołącza tylko do treningów i na pewno nie będziemy go zgłaszać do rozgrywek. Mamy w swoich szeregach świetnego atakującego, jakim jest Maciej Muzaj i trzymamy kciuki, by w najbliższych starciach Maciek dokładał do swojej kolekcji kolejne statuetki MVP. Mamy jednak nadzieję, że jeśli Bartek zostanie w Gdańsku do piątkowego starcia ze stołeczną drużyną, to pojawi się na trybunach ERGO ARENY w roli kibica – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Jak na razie trudno określić, jak długo Bartosz Kurek będzie trenować z Treflem, ponieważ wszystko zależy od wyników rozmów z ewentualnymi nowymi klubami atakującego. Będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved