Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Trener zdecyduje, na co zwrócić uwagę

Bartosz Kurek: Trener zdecyduje, na co zwrócić uwagę

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątkowy wieczór Polacy przegrali z Francją, a już o 15:00 następnego dnia rywalizowali z Kanadą. Zdaniem Bartosza Kurka to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem w trakcie mistrzostw Europy biało-czerwoni nie zawsze będą rozgrywać mecze jako ostatni. – Godziny grania meczów będą różne, będziemy też grać dzień po dniu, pewnie też zdarzy się tak, że i trzy dni z rzędu. Więc przygotowujemy się do tego i jesteśmy gotowi, żeby w każdym spotkaniu zaprezentować to, co mamy najlepszego – skomentował przyjmujący.

Starcie z Kanadyjczykami dostarczyło wielu emocji, zwłaszcza premierowa odsłona była niezwykle zacięta. Obie ekipy miały swoje szanse, ale ostatecznie podopieczni Ferdinando de Giorgiego triumfowali 36:34. Set numer dwa przebiegał pod większą kontrolą Polaków, trzeci to ponownie walka na przewagi, choć już nie tak efektowna, bowiem zakończyła się wynikiem 26:24. – Zagraliśmy dobrze końcówki wszystkich setów. Może nie kontrolowaliśmy tego spotkania od początku do końca, ale w kluczowych momentach zagraliśmy lepiej i dokładniej – analizował siatkarz.Na koniec Memoriału Wagnera Polacy zagrają z Rosją. Jak do tego pojedynku podchodzą biało-czerwoni? – Nastroje są bojowe, jesteśmy już na końcowym etapie przygotowań przed mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że będzie pozytywnie i zanotujemy kolejny postęp w naszej pracy. Wynik? Nie chcemy powiedzieć, że to sprawa drugorzędna, ale skupiamy się na poprawianiu naszej gry i eliminowaniu błędów – zaznaczył Bartosz Kurek.

Bieniek: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Po raz pierwszy od bardzo dawna Polacy jako gospodarze turnieju nie grali drugiego meczu. Na dodatek piątkowe starcie skończyli po godzinie 23, a już po 16 godzinach musieli rywalizować z Kanadyjczykami. Przed Memoriałem Wagnera organizatorzy zaznaczyli, że jest to rozwiązanie sprawdzane pod kątem mistrzostw Europy. – Godziny grania meczów będą różne, będziemy też grać dzień po dniu, pewnie też zdarzy się tak, że i trzy dni z rzędu. Więc przygotowujemy się do tego i jesteśmy gotowi, żeby w każdym spotkaniu zaprezentować to, co mamy najlepszego – przyznał gracz.

Siatkarze reprezentacji Polski nie ustrzegli się przestojów w grze, jak chociażby w premierowej odsłonie, gdy ze stanu 8:3 zrobiło się 10:9. Czy to jest główna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przed mistrzostwami Europy? – Myślę, że trener sam wyciągnie wnioski i będzie wiedział, na co położyć nacisk w tych ostatnich dniach – stwierdził Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved