Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Trener wyszedł z taką propozycją

Bartosz Kurek: Trener wyszedł z taką propozycją

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jednym z podstawowych graczy drużyny narodowej niezmiennie jest Bartosz Kurek. W tym roku skończy 30 lat, niby to nie tak dużo, ale… – Przyjeżdżam na kadrę już jedenasty rok, spokojnie mogę się nazwać weteranem – przyznaje Kurek, który po raz pierwszy został powołany jeszcze przez Raula Lozano w 2007 r. Od tego czasu „przeżył” kolejnych czterech trenerów reprezentacji. Teraz nastała era Heynena. Oczekiwania są jasne.

– Trener powiedział, że chce, by nasza drużyna była zbudowana równomiernie, to znaczy, żeby miała gości szalonych, gości spokojnych, a do tego młodzież, która tak ładnie pokazała się w ostatnich latach. Każdy dostanie szanse zaprezentowania się. Mam nadzieję, że to będzie mieszanka wybuchowa – mówi Bartosz Kurek, który po zakończeniu poprzedniego sezonu, gdy Polacy w Krakowie odpadli w fatalnym stylu z mistrzostw Europy, zastanawiał się, czy chce jeszcze ciągnąć reprezentacyjną przygodę.Powiedziałem wtedy, że pewne rzeczy musimy przemyśleć, zobaczyć, czy to idzie w dobrą stronę, czy nie trzeba dokonać zmian. Trener Heynen przedstawił mi interesującą wizję, ciekawe pomysły i to mnie przekonało – wyjaśnia Kurek. – W zeszłym roku problemem było to, że po prostu nie graliśmy, ale nie mam nic do zarzucenia ani sobie, ani ówczesnemu trenerowi, który ciężko pracował i wiele wymagał od siebie i od nas. A co się ma zmienić teraz z nowym szkoleniowcem? Przede wszystkim wyniki…

Heynen już w pierwszej rozmowie z Kurkiem na temat powołania wyznaczył mu rolę atakującego, a nie przyjmującego, którym zawodnik był w drużynie przed rokiem i w Ziraacie Ankara w minionym sezonie klubowym. Belg postąpił podobnie jak Stephane Antiga, gdy ten w 2015 r. zaproponował Bartoszowi zmianę pozycji. – Powołanie nie wygląda tak, że ja dzwonię do trenera i mówię „słuchaj, w tym roku mnie weźmiesz na taką, a taką pozycję” – tłumaczy Kurek. – Trener wyszedł z taką propozycją i w zasadzie w tym samym momencie stwierdziliśmy, że to najlepszy pomysł.

Więcej w SuperExpressie

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved