Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: To było fajne drużynowe zwycięstwo

Bartosz Kurek: To było fajne drużynowe zwycięstwo

fot. Łukasz Krzywański

– Myślę, że na początku spotkania „siedział” nam jeszcze w głowie przegrany mecz w Pucharze Polski i przez to zaczęliśmy z drobną obawą o naszą grę. Potem wyhamowaliśmy nerwy i kontrolowaliśmy to spotkanie – mówił po wygranej z Czarnymi Radom atakujący Onico Warszawa, Bartosz Kurek.

Nasze ostatnie trzy mecze to był mały dołek i rzeczywiście trochę się w nich męczyliśmy. Z Radomiem pokazaliśmy, że potrafimy się odbudować i szybko poprawić wszystkie elementy. Wydaje mi się, że byliśmy przede wszystkim nie do zatrzymania w pierwszej akcji. Myślę, że zespół z Radomia zaprezentował się trochę poniżej swojego potencjału, ale to nasza dobra gra była kluczem do zwycięstwa. Wracamy na odpowiednie tory. Nie da się grać na bardzo wysokim poziomie całego sezonu, kiedyś lekki dołek musiał się przydarzyć, ale pokazaliśmy, że nasza forma wraca na bardzo wysoki poziom – cieszył się po wygranym meczu z Czarnymi przyjmujący Onico Warszawa, Mateusz Janikowski.Myślę, że na początku spotkania „siedział” nam jeszcze w głowie przegrany mecz w Pucharze Polski i przez to zaczęliśmy z drobną obawą o naszą grę. Potem wyhamowaliśmy nerwy i kontrolowaliśmy to spotkanie – przyznał Bartosz Kurek.Kluczem do zwycięstwa było uspokojenie gry i emocji w pierwszym secie oraz to, jak przejęliśmy kontrolę na boisku. Poczuliśmy wtedy, że jak zagramy swoją siatkówkę, to będziemy mieć ten mecz pod kontrolą – dodał jeden z liderów warszawskiej drużyny.

– W Zawierciu gospodarze byli po prostu lepsi. Wysoko zawiesili poprzeczkę, której my nie przeskoczyliśmy – takie dni i takie mecze się zdarzają. Co do turnieju we Wrocławiu, czuję niedosyt, bo nie zaprezentowaliśmy tam swoich umiejętności. To już jednak za nami, co było widać podczas starcia z Radomiem. Mieliśmy sporo pozytywnych akcji po stronie każdego z zawodników. Dodatkowo „Mały”, który otrzymał statuetkę MVP, zaprezentował kilka świetnych obron. Myślę, że to było fajne drużynowe zwycięstwo – przyznał Bartosz Kurek.

 

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved