Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Nic już od nas nie zależy

Bartosz Kurek: Nic już od nas nie zależy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trudno jest sobie wyobrazić, jak po wielu porażkach w Lidze Światowej, a szczególnie tej ostatniej z Serbią, muszą się czuć reprezentanci Polski. Kwestia awansu do kolejnego etapu Final Six nie zależy już od nich, co może nieco deprymować. – Wydaje mi się, że będziemy oglądać mecz naszych rywali z grupy z dużą dozą spokoju, ponieważ już nic od nas nie zależy – powiedział o nadchodzącym pojedynku podopiecznych trenera Grbicia z Francją atakujący biało-czerwonych, Bartosz Kurek.

Rywale po prostu zagrali lepiej i skuteczniej niż my. Bardzo mocno serwowali, więc ciężko było nam utrzymać piłkę. Nie znaleźliśmy także odpowiedzi na ich skuteczne zagrania – powiedział po meczu z reprezentacją Serbii zawodnik biało-czerwonych, Bartosz Kurek.Ta porażka w Final Six jest znamienna – nie zamyka ona drogi Polakom do awansu do półfinału rozgrywek, ale oddaje sprawę promocji w ręce ich rywali. Jeżeli w piątek Serbowie pokonają Francję, to wtedy podopiecznych Stephane’a Antigi będzie można zobaczyć w pojedynku sobotnim. – Wolałbym, żeby motywowanie nas w szatni nie było potrzebne i żebyśmy nie przegrywali 0:2 w poszczególnych meczach. Wzorem środy zaczęliśmy dobrze i raz jeszcze nie wyszła nam końcówka pierwszego seta – próbował wyjaśnić sytuację drużyny jej atakujący. Zapytany o to, jak zapatruje się na walkę o miejsce pierwszego zawodnika na swojej pozycji z Dawidem Konarskim, dodał, że od początku sezonu reprezentacyjnego niewiele się w tej mierze zmieniło. – Prezentuje się ona bardzo fajnie, ponieważ jest zacięta i trener może korzystać z nas dwóch naprzemiennie. Na pewno odbywa się to z korzyścią dla drużyny – zapewnił.

Czy Polacy awansują do półfinału Final Six? – Koncentrujemy się na własnych występach i własnych zadaniach, czego w meczu z Serbią nie udało się nam wykonać. Myślę, że będziemy oglądać spotkanie naszych grupowych rywali ze spokojem, ponieważ już nic od nas nie zależy. Nie zmienia to faktu, że chciałbym, byśmy mieli okazję jeszcze zagrać na tym turnieju przed krakowską publicznością – zakończył Kurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved