Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Wszystko jest w naszych rękach

Bartosz Kurek: Wszystko jest w naszych rękach

fot. Katarzyna Antczak

Po braku awansu do Final Six Ligi Światowej biało-czerwoni mają dużo do poprawy przed tegorocznymi mistrzostwami Europy. – Graliśmy po prostu słabą siatkówkę i zostaliśmy skarceni przez przeciwników. Musimy popracować tak naprawdę nad każdym elementem – przyznał przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Siatkarze po zakończeniu gry w Lidze Światowej dostali urlop. Ten jednak już dobiegł końca i od 4 lipca większość zawodników przygotowuje się do EUROVOLLEY POLAND 2017. Stopniowo dołączają kolejni zawodnicy. – Myślę, że urlop był potrzebny, aby odświeżyć głowę, nasze ciała, które były zmęczone po całym sezonie i pierwszym etapie przygotowań do Ligi Światowej. Teraz zaczęliśmy prawdziwy maraton dla naszej drużyny, który mam nadzieję skończy się sukcesem na polskich mistrzostwach Europy – powiedział Bartosz Kurek.W pierwszej imprezie sezonu, czyli Lidze Światowej, Polacy nie zaprezentowali się z najlepszej strony – rywalizację zakończyli na 8. miejscu z czterema wygranymi i pięcioma porażkami. – Praca analityczna, której celem jest poprawienie błędów, ma cały czas miejsce. Mamy między innymi indywidualne sesje wideo. Graliśmy po prostu słabą siatkówkę i zostaliśmy skarceni przez przeciwników. Musimy popracować tak naprawdę nad każdym elementem. Materiał do indywidualnej analizy jest, a do drużynowej myślę, że więcej niż te porażki, które nas tak bolały, nie potrzeba – przyznał przyjmujący.

Przed mistrzostwami Europy Polacy tradycyjnie już zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Ich przeciwnikami będą Rosjanie, Kanadyjczycy i Francuzi. – Memoriał będzie ostatnią próbą przed tym, co będzie się działo podczas mistrzostw Europy. Myślę, że tam będzie ostatnie przetarcie i sprawdzenie tego składu, który już będzie występował na mistrzostwach i szlify. Do tego jeszcze długa droga, bardziej powinniśmy się skupić na tym, co dzieje się w Spale każdego dnia – stwierdził Kurek. – Jeżeli już będę w składzie na mistrzostwa Europy, to będzie to fajne, ciekawe przeżycie. Sam ten mecz otwarcia będzie czymś, co zawodnicy zapamiętają na długi czas. A wynik końcowy? Wszystko jest w naszych rękach, mam nadzieję, że zaprezentujemy się dużo lepiej niż podczas Ligi Światowej – zakończył siatkarz reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved