Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Mam nadzieję, że to będzie mieszanka wybuchowa

Bartosz Kurek: Mam nadzieję, że to będzie mieszanka wybuchowa

W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym Bartosz Kurek będzie grał na pozycji atakującego, choć w klubie grał jako przyjmujący. – Trener wyszedł z taką propozycją, żebyśmy w ten sposób spróbowali i ja na to przystałem. Praktycznie w tym samym momencie powiedzieliśmy, że to jest najlepszy pomysł. Nie byłoby mnie na tej pozycji, gdybyśmy razem tego nie chcieli – mówił jeden z bardziej doświadczonych graczy w polskiej kadrze.

W Spale rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Jednym z pięciu graczy, którzy przygotowują się do rozgrywek Ligi Narodów na pozycji atakującego, jest Bartosz Kurek. – Trener wyszedł z taką propozycją, żebyśmy w ten sposób spróbowali i ja na to przystałem. Praktycznie w tym samym momencie powiedzieliśmy, że to jest najlepszy pomysł. Nie byłoby mnie na tej pozycji, gdybyśmy razem tego nie chcieli – mówił szczerze siatkarz i dodał: – To rola trenera, żeby użyć mnie tak, jak będzie chciał. W tych momentach, kiedy dostanę swoją szansę, postaram się pomóc drużynie wygrywać.W tym sezonie biało-czerwonych poprowadzi Vital Heynen, który na stanowisku selekcjonera po nieudanym sezonie zastąpił Ferdinando de Giorgiego. – W tamtym roku nie było jakichś wielkich problemów poza tym, że nie graliśmy. Nie mam sobie nic do zarzucenia, nie mam nic do zarzucenia tamtemu trenerowi, który ciężko pracował, ale nie dało to efektu – nawiązał do poprzedniego, słabego sezonu Kurek. Po porażce ze Słowenią w mistrzostwach Europy Bartosz Kurek zastanawiał się nad swoją przyszłością w kadrze. – Powiedziałem, że musimy pewne rzeczy przemyśleć, czy to idzie w dobrą stronę, czy po prostu trzeba dokonać jakichś zmian. Trener Heynen przedstawił mi interesującą wizję, pomoc i to mnie przekonało –przypomniał atakujący polskiej kadry. Ta w tym sezonie ma być zrównoważona. – Trener powiedział, że jest za balansem, żeby drużyna była zbudowana równomiernie. Ekipa, która ma gości szalonych, spokojnych, doświadczonych, ale i młodą siłę, która tak ładnie pokazała się w poprzednich latach. Myślę, że każdy dostanie swoją szansę. Co z tego wyjdzie? Mam nadzieję, że mieszanka wybuchowa – zapowiedział Kurek, który nie bał się zapowiedzieć. – Głód sukcesu jest tak samo duży jak w zeszłym roku. Chęci i motywacji nigdy nie można było nam odmówić – podsumował atakujący.

Czego powinniśmy się spodziewać po wyborze nowego selekcjonera kadry?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved