Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bartosz Kurek: Musimy zapamiętać ten mecz

Bartosz Kurek: Musimy zapamiętać ten mecz

fot. Joanna Skólimowska

– Nieprawdopodobne… To, jak dzisiaj pomagaliśmy sobie nawzajem na boisku, wytrzymywaliśmy ciężkie momenty, to naprawdę nieprawdopodobna sprawa… Brak mi słów – mówił tuż po wygranym meczu z reprezentacją Niemiec niezwykle szczęśliwy atakujący biało-czerwonych, Bartosz Kurek.

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu w Berlinie pokonała 3:2 Niemców po dramatycznym spotkaniu, zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym i występ w turnieju interkontynentalnym w Tokio. – Każdy, kto wszedł na boisko, odegrał znaczącą rolę. Wszystko było ważne, słowa z kwadratu, mobilizowanie, pocieszanie się, ważne były uwagi trenera. Musimy zapamiętać ten mecz, bo to było coś wielkiego. Może ten mecz nie gwarantuje nam jakiegoś trofeum, ale powinniśmy o nim pamiętać, bo to wielkie zwycięstwo – mówił po spotkaniu Bartosz Kurek.Mam nadzieję, że ta droga, długa i kręta, zakończy się czymś fantastycznym w Rio. Dawno nie widziałem tylu przeciwności dla jednego zespołu. Mam nadzieję, że w końcu tam dotrzemy i będziemy mogli tam spić tę śmietankę… – dodał atakujący naszej reprezentacji.Polacy w maju wystąpią w Tokio w gronie ośmiu zespołów. Awans do igrzysk olimpijskich uzyskają z niego trzy najlepsze drużyny oraz jedna z drużyn azjatyckich, sklasyfikowana najwyżej poza czołową czwórką. – Nie będzie łatwo, bo to już będzie ostatni gwizdek, ostatnia szansa. Trzeba będzie zagrać swoją siatkówkę, trzeba będzie być gotowym, ale dzisiaj cieszmy się z tego, co mamy – twierdzi Kurek. – Nie boję się użyć tych słów, ale mam nadzieję, że dzisiaj urodziła się naprawdę duża drużyna. To był mecz o życie, a nie wyszedł nam. Niektórzy zagrali fantastycznie, niektórzy, jak ja, bardzo słabo, ale na samym końcu zeszliśmy jako zwycięzcy, bo byliśmy drużyną od początku do końca – dodał reprezentant Polski.

W Berlinie Polacy mogli liczyć na doping swoich kibiców, którzy zdominowali halę. Nawet w ostatnim meczu z gospodarzami to biało-czerwoni mogli się czuć jak u siebie. – Kibice fantastycznie nas wspierali, to był biało-czerwony Berlin. Niemcy na pewno czuli się trochę nieswojo, grając przeciwko takiej publiczności. To na pewno też nam pomogło i podnosiło na duchu w ciężkich momentach. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach sami swoją grą zdominujemy przeciwników, a nie będziemy liczyli na naszych fantastycznych kibiców – przyznał Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved