Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Musimy być cierpliwi

Bartosz Kurek: Musimy być cierpliwi

Siatkarze KPS-u Stoczni Szczecin rozegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie, z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W środę w Netto Arenie ulegli wicemistrzom Polski 0:3, a teraz przed podopiecznymi Michała Mieszko Gogola spotkanie z Jastrzębskim Węglem. – Brakuje  nam jeszcze wielu rzeczy i trochę czasu minie, zanim zaskoczymy – ocenił po meczu Bartosz Kurek.

Siatkarze KPS-u Stoczni w pierwszym secie nie wykorzystali kilku piłek setowych, co się zemściło. To ZAKSA triumfowała w grze na przewagi. – Mieliśmy swoje okazje w pierwszym secie. Myślę, że porażka w tej partii trochę ustawiła nas w pozycji defensywnej i szkoda tego seta. Myślę jednak, że w przeciągu całego spotkania ZAKSA pokazała, że w tym momencie jest zespołem od nas na ten moment lepszym na pewno w takich elementach jak obrona. Dokonywała w tym elemencie cudów i tym sobie moim zdaniem ułożyła grę – ocenił Bartosz Kurek.

MVP mistrzostw świata w środę kolejny raz zaprezentował świetną dyspozycję. Zdobył 21 punktów, z czego 18 atakiem przy 55% skuteczności, 2 zagrywką i jeden blokiem. To przy jego serwisie Stocznia odrobiła dużą stratę, a nawet wyszła na prowadzenie. Ostatecznie jednak górą była ZAKSA. KPS Stocznia Szczecin teraz koncentruje się już na spotkaniu z Jastrzębskim Węglem, które odbędzie się w niedzielę. –  Z głową podniesioną wysoko, skoncentrowani jedziemy teraz na trudny teren do Jastrzębia-Zdroju – zapewnił Bartosz Kurek.

Stocznia Szczecin jest w tym sezonie zupełnie nowym zespołem, z minionych rozgrywek pozostało raptem czterech zawodników, Bartłomiej Kluth, Marcin Wika, Janusz Gałązka i Adrian Mihułka. Nic więc dziennego, że brakuje jeszcze zgrania. – Brakuje nam jeszcze wielu rzeczy i trochę czasu minie, zanim zaskoczymy. Mam na dzieję, że pełnię naszej dyspozycji pokażemy w drugiej części sezonu, bo tam będą rozgrywane najważniejsze mecze. Teraz musimy być cierpliwi i ciężko pracować i poprawa naszej jakości gry i odrobina radości dla naszych kibiców też przyjdzie – zakończył Kurek.