Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Koledzy stworzyli mi super warunki do grania

Bartosz Kurek: Koledzy stworzyli mi super warunki do grania

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W niedzielę reprezentanci Polski cieszyli się z czwartego zwycięstwa w Pucharze Świata. Po bardzo dobrej grze biało-czerwoni wygrali z trudnym rywalem. Włosi musieli uznać wyższość Polaków, którzy zwyciężyli 3:0. – Wszystko idzie w dobrym kierunku, czuje się dobrze fizycznie, na szczęście nie ma żadnych problemów. A w turnieju jeszcze wszystko przed nami – przyznał Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek w spotkaniu z Włochami zdobył jedenaście punktów, ale po meczu podkreślił bardzo dobrą pracę kolegów, bez których zwycięstwo nie byłoby możliwe. – Wiadomo kiedy na parkiecie jest Wilfredo Leon to uwaga blokujących skupia się na nim, więc mogłem atakować z dobrych piłek, bo przyjęcie fajnie przetrzymaliśmy, co wszystko przyczyniło do triumfu. Chwała kolegom za to jak wyglądała nasza gra – powiedział reprezentant Polski.W meczu z Włochami na rozegraniu mogliśmy oglądać Marcina Komendę, który podejmował dobre decyzje i prowadził grę Polaków. Zmiana na tej pozycji podczas niedzielnego spotkania nie wpłynęła źle na współpracę pomiędzy Bartoszem Kurkiem, a rozgrywającym. Atak prezentował się bardzo dobrze, co jak się okazało nie było przypadkiem. Dlaczego? –  To nie jest przypadek, że tak dobrze rozumiemy się z Marcinem, ponieważ kiedy byliśmy w Arłamowie na zgrupowaniu reprezentacji Marcin przychodził przed każdym treningiem półtorej godziny wcześniej i trenował razem ze mną, więc chwała mu za to – zdradził Bartosz Kurek. Trener nie chciał tracić czasu na jakości w treningu, a my ćwiczyliśmy wcześniej razem. Marcin trenował dwa razy dłużej, a w pojedynku z Włochami mogliśmy zobaczyć  efekty naszej pracy indywidualnej.

Podopieczni Vitala Heynena rozegrali pięć meczów w Pucharze Świata i przegrali tylko jeden, ale jak przyznaje Bartosz Kurek to dopiero początek i nie można wybiegać daleko w przyszłość – „krok po kroku, a raczej mecz po meczu”. – Te poranne mecze cechują się pewnymi trudności. Trzeba się dobrze obudzić, by dobrze wejść mecz, ale na razie nie popełnimy pod tym względem błędów. Zaczynamy mocno i w meczu z Włochami kontynuowaliśmy taką grę przez całe spotkanie. Myślę, że mieliśmy swoje szanse, by wygrać z USA, ale nie udało się. Drużyna USA przyjechała tutaj w pełnym składzie, ale postawiliśmy się. Po porażce musieliśmy szybko się odbudować – zaznaczył reprezentant Polski. Bartosz Kurek nie zagrał w mistrzostwach Europy, ale w Pucharze Świata wrócił już do reprezentacji i jak ocenił z każdym kolejnym meczem jego gra wygląda coraz lepiej. Bartosz Kurek w sumie w Pucharze Świata zdobył czterdzieści punktów. – Rzeczywiście każdego dnia czuje się coraz lepiej, ale myślę, że do formy optymalnej jeszcze daleka droga. Wszystko idzie w dobrym kierunku, czuje się dobrze fizycznie, na szczęście nie ma żadnych problemów. A w turnieju jeszcze wszystko przed nami. Do zakończenia jeszcze dużo czasu, więc niczego nie podsumowujemy. Przed nami ciężka praca i  chwila wolnego czasu, którą  na pewno musimy dobrze spożytkować. Myślę, że od następnego meczu będzie mała zmiana w naszym składzie, która ucieszy kibiców – zakończył Bartosz Kurek. Za dwa dni biało-czerwoni wracają do zmagań w Pucharze Świata. W środę czeka ich starcie z Rosjanami.

Na co stać polskich siatkarzy na Pucharze Świata w Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved