Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartosz Kurek: Mamy jakość pozwalającą na walkę z najlepszymi

Bartosz Kurek: Mamy jakość pozwalającą na walkę z najlepszymi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed nami coraz cięższe mecze, dużo trudniejsze niż te, które rozegraliśmy w pierwszych dniach turnieju. I dobrze, że mamy się obawiać tylko rywali, bo zapewniam, że po naszej stronie boiska wszystko jest w porządku – mówił w rozmowie z Super Expressem atakujący polskiej kadry, Bartosz Kurek.

To prawda, że w kadrze z racji doświadczenia jesteś łącznikiem między rutynowanymi siatkarzami a tymi wchodzącymi do drużyny?Bartosz Kurek: – Staram się przede wszystkim być sobą, ale też przekazywać rady, zwracać uwagę na pozytywy albo ostrzegać przed tym, czego się trzeba ustrzec w tak długim turnieju. Trzeba dbać o atmosferę w naszej czternastce od wewnątrz. Jeśli chcemy coś osiągnąć w mistrzostwach, musimy być grupą skupioną na jednym celu, stawiającą wspólny wynik ponad indywidualne osiągnięcia i motywacje.

Gdzie czyha niebezpieczeństwo w trakcie mundialu?

– Najprościej mówiąc, co drugi dzień po przeciwnej stronie siatki. Przed nami coraz cięższe mecze, dużo trudniejsze niż te, które rozegraliśmy w pierwszych dniach turnieju. I dobrze, że mamy się obawiać tylko rywali, bo zapewniam, że po naszej stronie boiska wszystko jest w porządku.

Często słyszymy o reprezentacji siatkarzy, że jej liderem jest czternastu graczy. Czy jednak ktoś nie powinien nadawać tonu, brać to wszystko w garść w najtrudniejszych momentach?

– Myślę, że nie brakuje nam takich zawodników. Wiem, że jeśli przyjdzie odpowiedni moment, jest nas paru takich, którzy są do tego zdolni.

Ty też?

– Każdy jest gotowy, ja też. Istotne, byśmy mieli do siebie zaufanie. Ono zaprocentuje wtedy, gdy przyjdzie słabszy moment na pozycji atakującego. Wtedy wiem, że moi koledzy też sobie poradzą. A jak żaden z nas nie będzie dobrze grał, to pomogą przyjmujący. To dlatego cała nasza czternastka jest ważna.

Niedawno przekroczyłeś trzydziestkę. Zaczynasz się pomału zastanawiać, ile jeszcze potrwa kariera sportowa?

– Nie myślę o tym, bo czuję się bardzo dobrze i jeśli tylko będą mnie omijać kontuzje, zamierzam pograć jeszcze trochę. Z sezonu na sezon będę się wciąż cieszył grą.

Gdy siatkówka jest całym życiem, to po zakończeniu kariery da się robić coś innego?

– Najgłupszy nie jestem i jakoś sobie poradzę. A czy przy siatkówce? Widziałem wiele, przeżyłem i doświadczyłem sporo. Gdyby ktoś chciał kiedyś z tej wiedzy skorzystać, to czemu nie.

Cały materiał w Super Expressie

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved