Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Dobrymi występami w LN pokazujemy przydatność do reprezentacji

Bartosz Kurek: Dobrymi występami w LN pokazujemy przydatność do reprezentacji

fot. Katarzyna Antczak

– Ostatnio przyjmujący robią furorę. Grają fantastycznie. Chyba nieobecność w składzie Michała Kubiaka tak ich zmobilizowała, bo w ostatnich meczach byli naszym motorem napędowym. Każdy z atakujących też pokazał się z dobrej strony, ale chyba powoli można się już do tego zacząć przyzwyczajać, że kto wchodzi, gra bardzo dobre zawody – powiedział Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski.

Mimo że Vital Heynen wciąż bardzo mocno rotuje składem, to wyniki osiągane przez reprezentację Polski są bardzo dobre. Jak na razie ma ona w Lidze Narodów tylko jedną porażkę na koncie. Mimo że w Osace zabrakło najbardziej doświadczonych zawodników, to biało-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw. – Ostatnio przyjmujący robią furorę. Grają fantastycznie. Chyba nieobecność w składzie Michała Kubiaka tak ich zmobilizowała, bo w ostatnich meczach byli naszym motorem napędowym. Każdy z atakujących też pokazał się z dobrej strony, ale chyba powoli można się już do tego zacząć przyzwyczajać, że kto wchodzi, gra bardzo dobre zawody – powiedział Bartosz Kurek, który nie brał udziału w turnieju w Osace, ale do reprezentacji wraz z kilkoma innymi kolegami dołączył w Chicago. Przez ostatnie dni nie próżnował, tylko przygotowywał się do najbliższych meczów. – Pierwsze trzy dni po turnieju w Łodzi spędziliśmy z trenerem i grupą młodszych kolegów w Spale. Przez ten okres mieliśmy bardzo ciężkie treningi. Później dostałem rozpiskę na siłowni. Musiałem ją zrealizować. Zrobiłem to, co do mnie należało. Myślę, że jestem w odpowiedniej dyspozycji – ocenił doświadczony atakujący.Obecnie Kurek jest jednym ze starszych zawodników w reprezentacji Polski. To na jego barkach, Kubiaka czy Łomacza spoczywa dawanie dobrego przykładu młodszym kolegom z drużyny narodowej. – Wszystko zmieniło się w tym roku, kiedy w kadrze pojawiła się duża fala zawodników, którzy są prawie 10 lat ode mnie młodsi. Jest to trudne do wyobrażenia, bo ja kiedyś przyjeżdżałem na zgrupowania i uczyłem się od zawodników o tyle starszych ode mnie. Teraz mam trochę inne obowiązki. Cieszę się, że spadła na mnie odpowiedzialność, że razem z innymi doświadczonymi chłopakami mamy wprowadzać młodszych kolegów i pokazywać im, jak wszystko powinno być w szatni, bo na boisku dobrze wiedzą, co mają robić – ocenił doświadczony atakujący, który nie ma pewności, że pojedzie na mistrzostwa świata. W tym sezonie bowiem w ataku jest bardzo duża konkurencja. Oprócz niego szansę gry w Lidze Narodów dostali Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz i Maciej Muzaj, a więc przed ostateczną selekcją na czempionat globu Vital Heynen będzie miał spory ból głowy. – Muszę się skoncentrować na tym, żeby załapać się do kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata. A tylko dobrymi występami w Lidze Narodów możemy pokazać swoją przydatność do reprezentacji. Ja koncentruję się na każdym kolejnym meczu. Mam nadzieję, że będę grał też w mistrzostwach świata – zakończył Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved