Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Cała uwaga na Słoweńców

Bartosz Kurek: Cała uwaga na Słoweńców

fot. Katarzyna Antczak

W środę reprezentację Polski czeka baraż o awans do ćwierćfinału z reprezentacją Słowenii. Rywal ten zamknął biało-czerwonym drogę do fazy medalowej mistrzostw Europy dwa lata temu, nadarza się więc okazja do rewanżu. Bartosz Kurek przekonuje, że to nie będzie łatwe spotkanie. – To na pewno nie są anonimowi siatkarze. Kilku z nich grało albo nadal gra w polskiej lidze czy też w innych czołowych, europejskich ligach. Absolutnie nie możemy ich zlekceważyć, bo wiemy, na co ich stać. Przypuszczam, że postawią na mocną zagrywkę. A ponadto bardzo dobrze grają w obronie – mówi.

Wygraliście 3:0, ale Estończycy sprawili wam sporo problemów. Spodziewaliście się trudnej przeprawy?Bartosz Kurek: – Przede wszystkim zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Estonia ma o co walczyć i będzie grała z wielką energią. W mistrzostwach Europy nie ma słabych rywali. Każdy chce wygrać i awansować dalej. Musieliśmy ciężko bić się w każdym secie o zwycięstwo. Na szczęście końcówki należały do nas. Może nie zaprezentowaliśmy się w porywającym stylu, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy 3:0 i pokazaliśmy, że mamy charakter.

W barażu o ćwierćfinał zmierzycie się ze Słowenią, z którą ostatnio graliście sparingi w Spale. Można powiedzieć, że dobrze znacie tego rywala?

– Doskonale znamy atuty Słoweńców. To na pewno nie są anonimowi siatkarze. Kilku z nich grało albo nadal gra w polskiej lidze czy też w innych czołowych, europejskich ligach. Absolutnie nie możemy ich zlekceważyć, bo wiemy, na co ich stać. Przypuszczam, że postawią na mocną zagrywkę. A ponadto bardzo dobrze grają w obronie. Taka siatkówka ich charakteryzuje. My musimy natomiast zrobić wszystko, by ograniczyć ich atuty.

Pana zdaniem po trzech meczach fazy grupowej które elementy w waszej grze jeszcze szwankują?

– Nad każdym elementem można oczywiście popracować. Wielkiej poprawy gry jednak nie będzie. Nie da się tego zrobić w jeden dzień. Musimy starać się podtrzymać tę dyspozycję, którą prezentowaliśmy w dwóch ostatnich meczach z Finlandią i Estonią. A ponadto dobrze by było, gdybyśmy po prostu cieszyli się grą. Uważam, że mamy potencjał do tego, by awansować do ćwierćfinału.

*cały wywiad Łukasza Żagunia w Polska Times 

Na co stać biało-czerwonych w mistrzostwach Europy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved