Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: To był jeden z najtrudniejszych sezonów

Bartosz Kurek: To był jeden z najtrudniejszych sezonów

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Muszę przyznać, że był to jeden z najtrudniejszych sezonów, spośród tych, które dane mi było rozegrać. Nie przystępowałem do niego przygotowany w stu procentach, nie zdołałem przepracować całego okresu przygotowawczego. Rozkręcałem się i miałem nadzieję, że najlepsze zostawię na końcówkę sezonu – mówił w programie 7Strefa Bartosz Kurek. MVP mistrzostw świata ma już podpisany kontrakt na nowy sezon, nie wiadomo jednak gdzie.  – Myślę, że to nie jest jeszcze czas, by ogłaszać takie sprawy. Kontrakt już od jakiegoś czasu mam podpisany, tak więc przynajmniej pod tym względem mogę mieć spokojną głowę – mówi.

 Bartosz Kurek obecnie przechodzi obowiązkową kwarantannę domową po powrocie z Włoch. Mimo tych niedogodności stara się podtrzymać formę. – Musimy sobie uzmysłowić, że walka, którą toczymy z wirusem, to nie jest sprint, tylko maraton. Ten maraton też trzeba w odpowiedni sposób przejść. Myślę, że tym sposobem nie jest absolutna rezygnacja ze wszystkiego i zamykanie się w domach. Trzeba próbować podjąć walkę. Widzę to w polskiej lidze i chciałbym, żeby była ona wzorem dla innych jak wyznaczać terminy i tworzyć przestrzeń, w której zawodnicy będą mogli trenować i grać. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem Polakiem, że mamy taką ligę i taki związek – mówi.

Za kilka tygodni MVP mistrzostw świata uda się do Spały na zgrupowanie reprezentacji. – Chciałbym poznać zasady zgrupowania, które zaplanowano na czerwiec. Myślę, że warunki, które określił rząd, są na teraz, ale w czerwcu ulegną one lekkiej modyfikacji, tak, byśmy mogli potrenować w Spale fajną siatkówkę – stwierdził. – W minionym miesiącu sytuacja zmieniała się dynamicznie i myślę, że podobnie będzie w następnym. Do początku czerwca jeszcze sporo czasu, mam więc nadzieję, że zostaną znalezione jakieś sposoby, byśmy bezpiecznie mogli ten trening prowadzić. Byśmy podejmowali jak najmniejsze ryzyko, bo w stu procentach bezpiecznie jeszcze przez jakiś czas nie będzie. Jestem pozytywnie nastawiony na to, byśmy tam pojechali, spotkali się i wrócili do naszej codzienności. Ludzie chodzą do pracy, my również powinniśmy wrócić do pracy – dodał.

Ostatni sezon Bartosz Kurek spędził w Serie A, w Vero Volley Monza. – Muszę przyznać, że był to jeden z najtrudniejszych sezonów, spośród tych, które dane mi było rozegrać. Nie przystępowałem do niego przygotowany w stu procentach, nie zdołałem przepracować całego okresu przygotowawczego. Rozkręcałem się i miałem nadzieję, że najlepsze zostawię na końcówkę sezonu, której jednak nie było nam jednak dane dograć – podsumował atakujący. Wszystko wskazuje na to, że jednak w tym klubie nie zostanie. – Myślę, że to nie jest jeszcze czas, by ogłaszać takie sprawy. Kontrakt już od jakiegoś czasu mam podpisany, tak więc przynajmniej pod tym względem mogę mieć spokojną głowę – przyznał Kurek. Decydującym czynnikiem jest strefa finansowa, która ucierpi w Europie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to z koronawirusem będzie się musiał zmierzyć każdy na świecie, w mniejszym lub większym stopniu. Nie sądzę, by teraz ktoś decydował o swej przynależności klubowej tylko i wyłącznie pod tym kątem. W takiej sytuacji nie każdy może być pewny swej przyszłości. Życzę moim kolegom siatkarzom, by odnaleźli swoje miejsca, w których będą mogli zagrać. Ważne by te kluby mogły zapewnić im bezpieczeństwo finansowe – dodał.

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved