Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: Brakuje mi długich treningów

Bartosz Kurek: Brakuje mi długich treningów

fot. legavolley.it

Bartosz Kurek po powrocie z Włoch nadal przebywa na kwarantannie i nie może doczekać się, kiedy wróci do treningów. – Czasami ta rutyna pracy w czasie długiego sezonu bywała męcząca, ale teraz chętnie bym już do niej wrócił – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

1 czerwca, jeśli wszystko dobrze się ułoży, zacznie się zgrupowanie kadry narodowej. Brakuje panu klimatu Spały?Bartosz Kurek: Trochę tak. Najbardziej brakuje mi naszej treningowej codzienności. Czasami ta rutyna pracy w czasie długiego sezonu bywała męcząca, ale teraz chętnie bym już do niej wrócił. Brakuje mi długich treningów. Miałem nadzieję, że teraz będziemy już w trakcie zgrupowania w Spale i spotkam się z kolegami, ale trzeba na to cierpliwie poczekać. Trzeba szukać sposobów na powrót do wspólnych treningów, oczywiście z zagwarantowaniem maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich. Czeka nas maraton z tym wirusem. Musimy się do tego przyzwyczajać i ustawiać życie na nowo.

Kiedy ostatnio odbijał pan piłkę do siatkówki?

Mam w domu bardzo dobrego sparingpartnera (siatkarka Anna Grejman – przyp. red.). Nawet dziś odbijaliśmy piłkę w ogrodzie. Każdy stara sobie radzić, na ile to możliwe. Ja też. Mam to szczęście, że moja narzeczona świetnie spisuje się jako sparingpartner i chętnie razem trenujemy. A w garażu mam siłownię, więc nie narzekam.

Za rok będziecie starsi. Aczkolwiek amerykański siatkarz Matthew Anderson twierdzi, że polskiej reprezentacji ten rok opóźnienia nie przeszkodzi i będzie ona faworytem turnieju Tokio 2021.

Nie czuję się na tyle staro, by rok zmienił cokolwiek. I tak nie miałem w planach kończyć kariery po igrzyskach w 2020 roku. Mam nadzieję jeszcze trochę pograć. Za rok pewnie niewiele się zmieni w układzie sił, ale od bycia faworytem do zwycięstwa jest jeszcze długa droga. Bardzo bym chciał, abyśmy w końcu zdobyli medal igrzysk, a nie ciągle byli faworytem.

Anderson złoty medal olimpijski „zarezerwował” dla USA. Zdjął trochę ciężaru z waszych pleców?

Żaden ciężar, który ktoś nam wkłada na plecy, nas nie męczy, bo zdajemy sobie sprawę z naszej siły. Jesteśmy spokojni, ponieważ znamy swoją wartość.

Na igrzyska przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad rok. A co z tym sezonem reprezentacyjnym? Może w ogóle go nie będzie? A może jesienią odbędzie się jeden turniej Ligi Narodów?

– Michał Kubiak powiedział, że ten sezon kadrowy jest już stracony. Jeśli chodzi o rywalizację, to tak jest. Nie będzie wielkich wyzwań. Pracować jednak trzeba. Zespoły, które w tym roku solidnie potrenują, zyskają wiele. To może być przewaga nad innymi w przyszłym roku.

Cały wywiad Ryszarda Opiatowskiego w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę