Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bartosz Kujawski: Wierzę w nasz powrót do I ligi kobiet

– Wszystko zależy od zdrowia. Jeśli ono dopisze i będziemy mieli pełną kadrę, to wierzę, że znowu uda nam się powrócić do I ligi – przyznał po sparingu z mistrzem Polski trener drugoligowego NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, Bartosz Kujawski. Jego zespół oprócz walki o awans ma przed sobą jeszcze mecz ćwierćfinału Pucharu Polski. – Na pewno wyjdziemy na ten mecz z nastawieniem na wygraną i po to, by spróbować spełnić nasze marzenia – dodał szkoleniowiec.

Jakie to uczucie zagrać z mistrzem Polski?Bartosz Kujawski: Niesamowite uczucie. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaliśmy tu zaproszeni. Jestem też zadowolony z tego, jak się tu pokazaliśmy, bo treningowo na pewno bardzo dużo skorzystaliśmy, ale i mistrz Polski coś z tego wyniósł i ten poziom sportowy był niezły.

W tym sezonie walczycie o awans i powrót do I ligi. Jak oceniasz wasze szanse i kto może być najgroźniejszym rywalem?

– Wszystko zależy od zdrowia. Jeśli ono dopisze i będziemy mieli pełną kadrę, to wierzę, że znowu uda nam się powrócić do I ligi. Na pewno Płomień Sosnowiec i z tego co widzę po wynikach innych grup również Olimpia Jawor są naszymi głównymi przeciwnikami w walce o awans. My jeśli będziemy w pełni zdrowi i dobrze przepracujemy okres do najważniejszych turniejów, to będę o to spokojny.

Przygoda z Pucharem Polski może w tym pomóc, czy raczej przeszkodzi w przygotowaniach do walki o awans?

– Zdecydowanie takie mecze tylko mogą nam pomóc. To jest okres, który będzie zaczynał poważniejsze granie, bo zaraz po ćwierćfinale Pucharu Polski zaczną się rozgrywki play-off w II lidze kobiet. Zagranie z drużyną Ligi Siatkówki Kobiet w meczu o stawkę będzie dla nas czymś dobrym, potrzebnym i bardzo się cieszę, że będziemy mogli zagrać. Zwłaszcza, że możemy w tym meczu grać naszymi piłkami.

Inne piłki, inna hala, zespoły z LSK często mają problemy w tych meczach ćwierćfinałowych. Liczycie na niespodziankę w meczu z DPD Legionovią i wyjazd do Nysy?

– Oczywiście mi się to marzy, ale wiem, że będzie bardzo trudno. Legionovia gra ostatnio bardzo dobrze. Na pewno wyjdziemy na ten mecz z nastawieniem na wygraną i po to, by spróbować spełnić nasze marzenia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved