Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bartosz Kujawski: Mamy duży niedosyt

Bartosz Kujawski: Mamy duży niedosyt

– Mamy doświadczone zawodniczki, jednak należy zauważyć, że poprzedni sezon nie był dla większości z nich udany. Muszą powrócić na właściwe tory, zgrać się z zespołem. Część z nich wraca także po kontuzjach, a więc normalną jest dla mnie sprawą, że potrzebują czasu – mówi trener beniaminka I ligi kobiet z Nowego Dworu Mazowieckiego, Bartosz Kujawski.

Po siedmiu kolejkach rozgrywek pierwszej ligi kobiet plasujecie się na przedostatniej lokacie. Jak podsumuje pan pierwszą część sezonu?Bartosz Kujawski: – Mamy duży niedosyt, ponieważ w większości meczów nie zagraliśmy tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Udało nam się wygrać jedynie z drużyną z Krosna, ale uważam, że stać nas na walkę z większością drużyn w tej lidze. Tej walki na początku brakowało. Ostatnie mecze pokazują jednak, że mamy potencjał i idziemy w dobrym kierunku, gdyż z meczu na mecz gramy coraz lepiej.

W składzie NOSiR-u zobaczyć możemy kilka zawodniczek z doświadczeniem w pierwszej lidze, a nawet ekstraklasie, takich jak Małgorzata Zaciek, kapitan Anna Sołodkowicz, Aneta Duda czy Barbara Adamska. Czego pańskim zdaniem brakuje wam, aby zacząć wygrywać?

– Zgadza się, mamy doświadczone zawodniczki, jednak należy zauważyć, że poprzedni sezon nie był dla większości z nich udany. Muszą powrócić na właściwe tory, zgrać się z zespołem. Część z nich wraca także po kontuzjach, a więc normalną jest dla mnie sprawą, że potrzebują czasu. Uważam, że brakuje nam przede wszystkim ogrania na pierwszoligowych parkietach, ale tak jak wcześniej wspomniałem, z meczu na mecz jest coraz lepiej, więc liczę, że w niedługim czasie zaczniemy wygrywać.

W najbliższy weekend zmierzycie się w dwóch meczach z AZS-em Politechniki Opolskiej: w sobotę w lidze, w niedzielę w Pucharze Polski. Jak ocenia pan szanse swojej ekipy w tych starciach?

To będzie ciężka walka. Znajdujemy się w podobnej sytuacji jak Opole, a więc bardzo potrzebujemy punktów w ligowej tabeli. Przygotowujemy się na ciężki bój, jednak mam nadzieję, że atut własnej hali nam pomoże i zwyciężymy w meczu ligowym. Jeśli chodzi o Puchar Polski, nie ukrywam, że liczę na zwycięstwo, mamy szeroką kadrę, więc ewentualna ciężka przeprawa w sobotę nie będzie miała na nas zbyt dużego wpływu. Ponadto w Nowym Dworze jest zapotrzebowanie na siatkówkę i chciałbym, aby kibice mieli okazję częściej przychodzić do nas na mecze, a więc awans do III rundy Pucharu Polski jest dla nas dosyć istotny.

Od dłuższego czasu widać, że w Nowym Dworze Mazowieckim „jest klimat” do gry w siatkówkę. Jakie są plany klubu na przyszłość – tę najbliższą i tę odrobinę bardziej odległą?

Kluczową sprawą jest utrzymanie się w I lidze w tym roku. Atmosfera wokół drużyny jest naprawdę dobra, pojawia się coraz więcej osób i firm, które chciałyby wspierać nowodworską siatkówkę, nie tylko tę seniorską, ale również naszą utalentowaną młodzież, której jest coraz więcej i z niecierpliwością czekam, aż część z nich będzie gotowa do grania w zespole seniorskim. Myślę, że jeśli uda nam się utrzymać, zrobimy kolejny krok do przodu dla rozwoju siatkówki w naszym mieście i będzie tylko lepiej z każdym rokiem.

Czy obserwuje pan rozgrywki II ligi? Jak ocenia pan tegoroczny poziom rozgrywek i szanse mazowieckich klubów (AZS AWF i BlueSoft Mazovii) na walkę o awans na zaplecze Orlen Ligi?

Staram się na bieżąco śledzić wyniki. W lidze pojawiło się kilka ciekawych zespołów, reorganizacja ligi spowodowała, że nowe zespoły dołączyły do grupy mazowieckiej, a niektóre ją opuściły, uważam, że to mogło urozmaicić tę ligę, a więc na pewno w jakimś stopniu podnieść jej poziom. Mieliśmy okazję sparować z zespołem AZS-u AWF na początku sezonu i ten zespół wyglądał dla mnie bardzo interesująco i uważam, że mogą w tym roku powalczyć o awans. Jeśli chodzi o BlueSoft Mazovię, to nie widziałem, jak gra, ale do zespołu, który już w zeszłym sezonie był mocny, doszło kilka fajnych dziewczyn, a więc też nie są na straconej pozycji. Za obie drużyny trzymam kciuki i życzę im jak najlepszych wyników!

rozmawiał Maciej Szewczyk – mazowieckasiatkowka.pl

źródło: mazowieckasiatkowka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved