Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Krzysiek: Nastawienie będzie pozytywne

Bartosz Krzysiek: Nastawienie będzie pozytywne

W swoim przedostatnim meczu fazy zasadniczej GKS Katowice w hali w Szopienicach zmierzył z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Podopieczni Piotra Gruszki wygrali pierwszego seta, jednak w pozostałych  liderzy tabeli okazali się lepsi i to oni zapisali na swoim koncie cenne zwycięstwo. – Zaczęliśmy bardzo ostro zagrywką, stąd też pojawiły się te błędy. Nie potrafiliśmy tych ostrych, mocnych serwisów wprowadzać w boisko – stwierdził zawodnik katowickiego zespołu, Bartosz Krzysiek.

Przez większą część pierwszej odsłony spotkania to kędzierzynianie wygrywali kilkoma ,,oczkami” W końcówce podopieczni Piotra Gruszki wrzucili piąty bieg, prezentowali się lepiej od rywali w każdym elemencie i ostatecznie zwyciężyli 26:24. Kolejne partie nie ułożyły się już po myśli katowiczan, siatkarze ZAKSY zdominowali drugiego i trzeciego seta. W ostatniej gospodarze odrobili straty do stanu 22:23, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. – Ciężko mi powiedzieć, bo nie zerknąłem jeszcze w statystyki, ale chyba nie zagrywaliśmy, przez cały przebieg spotkania, tak jakbyśmy sobie tego życzyli i pozwoliliśmy Toniuttiemu grać swoją grę. Jeśli takiemu rozgrywającemu się pozwoli na taką grę, to bardzo ciężko zatrzymać jego towarzyszy – przyznał Bartosz Krzysiek.

Zawodnicy GKS-u nie potrafili znaleźć rytmu w polu serwisowym, stosunek zepsutych zagrywek do tych punktowych był mocno niekorzystny. – Zaczęliśmy bardzo ostro zagrywką, stąd też pojawiły się te błędy. Nie potrafiliśmy tych ostrych, mocnych serwisów wprowadzać w boisko. Później zeszliśmy z siły, ale tak naprawdę nie poprawiła się jakość tego elementu. Chodzi tutaj o współczynnik tych zepsutych zagrywek do asów, a pojawiło się bardzo dużo serwisów które właściwe nic nie wnosiły – powiedział atakujący. Zadania nie ułatwiał uraz Tomasa Rousseaux, który nie mógł pomóc drużynie w czwartym secie. – W pierwszej chwili po reakcji wydawało się jakby to był jakiś problem typu skręcenia kolana, ale wyszło, że to raczej stłuczenie. Mam nadzieję, że będzie to niegroźny uraz, że będzie w stanie już w niedzielę trenować. ZAKSA była do ugryzienia dzisiaj, ale czy była do zjedzenia z Tomasem czy bez niego? Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć – dodał zawodnik.

Kędzierzynianie od samego początku spotkania prezentowali wysoki poziom gry. – W pierwszym secie przegrywaliśmy, doszliśmy i wygraliśmy. W drugim przegrywaliśmy, rywale jeszcze bardziej odjechali, w trzecim to samo. W czwartym doszliśmy ZAKSĘ, ale już nie byliśmy w stanie przechylić tej szali zwycięstwa na naszą stronę. Być może troszkę mniej szczęścia mieli kędzierzynianie w pierwszej partii. Natomiast ZAKSA to drużyna, od której piłka w większości przypadków odbija się tak jakby sobie tego życzyli. Wszystko, co jest w kontakcie z nimi, zostawiają u siebie, powtarzają akcję. To zespół, z którym ma się mało szans na przełamanie i trzeba tak naprawdę wszystkie wykorzystać, żeby ich ograć – stwierdził Bartosz Krzysiek.

Na skutek porażki zawodnicy GKS-u Katowice stracili już matematyczne szanse na awans do play-off. Podopiecznych Piotra Gruszki czeka jeszcze jeden mecz, we wtorek 19 marca zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. – Mam nadzieję, że nastawienie będzie pozytywne, żeby fazę zasadniczą zakończyć zwycięstwem. Nie oszukujmy się, w dalszym ciągu gramy o to, żeby być jak najwyżej w tabeli, czy to będzie miejsce w szóstce czy poza nią. To już teraz nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ wiemy, że będziemy już poza tą szóstką, ale chcielibyśmy się znaleźć na siódmym miejscu. To taka sytuacja jak bycie tuż poza podium. Wiadomo, szósta pozycja to nie ,,pudło”, ale faza play-off to trochę tak jakbyśmy czuli, że brakowało nam trochę do tej czołówki, ale byliśmy drużyną, która się w tym sezonie czymś momentami wyróżniała – zakończył Bartosz Krzysiek.