Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Poziom naszej gry wyraźnie się poprawił

Bartosz Janeczek: Poziom naszej gry wyraźnie się poprawił

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślę, że musimy się bardziej skoncentrować w trzecim secie, kiedy prowadzimy 2:0, bowiem wtedy często dajemy się przeciwnikowi odrodzić. Nie można jednak nie zauważyć faktu, że ważne jest wygrywanie niezależnie od tego, czy ono jest za dwa, czy za trzy punkty – powiedział po spotkaniu z Jastrzębskim Węglem atakujący BBTS-u Bielsko-Biała, Bartosz Janeczek.

Wygrana z Jastrzębskim Węglem to wasze pierwsze zwycięstwo od 11 grudnia, kiedy 3:2 pokonaliście MKS Będzin. Do czego można porównać ulgę, którą w związku z tym odczuwacie?

Bartosz Janeczek: – Czekaliśmy na to zwycięstwo dość długo. Ostatnio graliśmy całkiem dobrze, jednak czegoś brakowało do końcowego zwycięstwa. Ta wygrana na pewno nas cieszy i tym razem obyło się bez towarzyszącego nam wcześniej poczucia, że graliśmy dobrze, ale znowu przegraliśmy.Wydaje się, że kluczem do wygranej była siła psychiczna BBTS-u. Musieliście ją i udowodnić, i obronić, kiedy po dwóch wygranych partiach przeciwnik doprowadził do remisu.

– Nie ulega wątpliwości, że w każdym secie gra toczyła się punkt za punkt i w takim meczu zespół, który zachował więcej zimnej krwi, odniósł zwycięstwo – to było kluczem do finalnej victorii.

W czym tkwi tajemnica patentu BBTS-u na Jastrzębski Węgiel?

– Byliśmy dobrze przygotowani taktycznie do meczu. Wiedzieliśmy, gdzie Jastrzębski Węgiel ma mocne punkty i staraliśmy się je jak najszybciej wyeliminować, jak również wykorzystać słabsze strony przeciwników. Środowy mecz zakończył się tak, jak i nasz pierwszy pojedynek na terenie oponentów.

W tym sezonie do kompletu brakuje wam zwycięstwa 3:0. Czego według ciebie brakuje do zapisania go na waszym koncie?

– Myślę, że musimy się bardziej skoncentrować w trzecim secie, kiedy prowadzimy 2:0, bowiem wtedy często dajemy się przeciwnikowi odrodzić. Nie można jednak nie zauważyć faktu, że ważne jest wygrywanie niezależnie od tego, czy ono jest za dwa, czy za trzy punkty.

Jak opisałbyś punkt rozwoju sportowego, w którym znalazł się BBTS?

– W tym roku poziom naszej gry wyraźnie się poprawił. Myślę, że jeżeli utrzymamy taką dyspozycję, to sportowo sezon zaliczymy do udanych, pomimo gorszej pierwszej rundy. Czas jednak pokaże, jak będzie.

Czujecie, że możecie wygrać z każdym? Ile jest w was mentalności zwycięzców, o której mówi się, że jest podstawą każdej victorii?

– Każdy może wygrać z każdym, ponieważ taki jest sport. Wszystko zależy od tego, czy w danym momencie wszyscy dadzą z siebie sto procent swoich możliwości. Wiadomo, że zwycięstwa budują wyłącznie pozytywne rzeczy w każdej drużynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved