Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Górski: Ten sezon traktujemy wyjątkowo

Bartosz Górski: Ten sezon traktujemy wyjątkowo

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Final Four Ligi Mistrzów po raz kolejny w Polsce? Wizja ta jest coraz bardziej realna, a organizatorem tego wydarzenia w tym sezonie miałaby być Asseco Resovia Rzeszów. – Uważam, że zyskaliśmy moralny mandat do tego, by zorganizować Final Four – stwierdził wiceprezes rzeszowskiego klubu, Bartosz Górski.

Już od jakiegoś czasu mówi się o organizacji przez Asseco Resovię tegorocznego Final Four Ligi Mistrzów. Srebrni medaliści ostatnich rozgrywek mieliby ugościć czołówkę europejskich pucharów w Krakowie, w bardzo chwalonej przez wielu nowo wybudowanej hali, która gościła już i Memoriał Huberta Wagnera, i mistrzostwa świata. – Zajęliśmy w zeszłym sezonie drugie miejsce w Lidze Mistrzów, więc możemy powiedzieć, że jesteśmy obecnie jednym z najlepszych klubów na świecie, a nasza marka jest rozpoznawalna także poza granicami kraju. Ten sezon traktujemy wyjątkowo. Uważam, że zyskaliśmy moralny mandat do tego, by zorganizować Final Four. Spotkamy się razem z prezydentem Ferencem i prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, aby podpisać list intencyjny w tej sprawie. Oczywiście by zorganizować turniej finałowy, musimy najpierw wygrać rozgrywki grupowe – powiedział wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. 

O tym, że Resovia będzie próbować zorganizować finały Ligi Mistrzów w Krakowie, mówiło się już latem. – Pomysł jest bardzo dobry, możemy przyciągnąć wielu kibiców. Obiekt jest wspaniały. Zawsze dobrze nam się tu grało – mówił wtedy  Piotr Nowakowski, środkowy podkarpackiego klubu. Teraz krakowski urząd miasta oficjalnie potwierdził kandydaturę. – W imieniu prezydenta złożyłem mistrzom Polski w siatkówce Asseco Resovii propozycję organizacji w Kraków Arenie Final Four Ligi Mistrzów w 2017 r. Władze klubu przyspieszyły działania i zgłosiły wstępnie kandydaturę swoją i Krakowa na rok 2016. List intencyjny podpisany przez prezydentów Krakowa i Rzeszowa oraz Asseco Resovię pozwala realnie myśleć o organizacji tej imprezy, chociaż naszym rywalem w tych staraniach jest rosyjski Kazań – mówi Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu.W poprzednim sezonie Resovia w finale Ligi Mistrzów przegrała właśnie z rosyjskim Zenitem Kazań. Polski zespół stara się o organizację turnieju w Krakowie, bo hala Podpromie, w której rozgrywa mecze ligowe, może pomieścić około pięć tysięcy widzów. Do Tauron Areny mogłoby ich przyjść ponad dwukrotnie więcej.

W rzeszowskim klubie zbudowano niezwykle szeroki i mocny skład. Tak naprawdę gdyby podzielić ekipę na pół, to obie szóstki mogłyby wystąpić w PlusLidze i prezentowałyby bardzo podobny poziom, walcząc z najlepszymi o najwyższe cele. Przed Resovią długi sezon, więc tak szeroki skład z pewnością się przyda. – Skupiam się na najbliższych celach, czyli teraz aktualnie na Superpucharze. Final Four jest dla nas teraz odległą perspektywą, na pewno będziemy o awans cały czas walczyć na boisku. Na pewno sukcesem będzie powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu. Mamy duży potencjał, by wygrywać, ale na razie będziemy skupiać się na najbliższych celach. Co będzie za miesiąc czy dwa, to sprawa drugorzędna. Oby omijały nas kontuzje, a wtedy może być to wyjątkowy sezon – stwierdził szkoleniowiec mistrzów Polski, Andrzej Kowal.

W tym roku mamy jeszcze mocniejszy zespół, widać, że klub stara się o to, byśmy mogli wygrać także Ligę Mistrzów. Na pewno każdy z nas odda serce na boisku, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki – ocenił kapitan drużyny Olieg Achrem.Odpoczęliśmy psychicznie i mentalnie od siatkówki. Trener Kowal dał nam tydzień wolnego po mistrzostwach Europy. Ja czuję się świetnie, nic mi nie dolega. Jestem gotowy, by rozpocząć treningi – dodał Bartosz Kurek.

Co trzeba zrobić, by Liga Mistrzów była atrakcyjniejsza?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: assecoresovia.pl, Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved