Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bartosz Górski: Każdy z naszych siatkarzy będzie miał coś do udowodnienia

fot. Katarzyna Antczak

– Liga zapowiada nam się bardzo atrakcyjnie, czekają nas ciekawe mecze, dzięki czemu zainteresowanie siatkówką, które ostatnio przeżywało lekki regres, będzie powoli rosło. Kibic siatkarski jest wymagający, ceni sobie w pierwszym rzędzie jakość tej rozrywki i chce oglądać widowiska na wysokim poziomie – powiedział Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii Rzeszów.

Po sezonie 2017/2018 Asseco Resovia Rzeszów przeszła rewolucję kadrową. W składzie pozostało tylko czterech zawodników: Thibault Rossard, Bartłomiej Lemański, Mateusz Masłowski oraz Dawid Dryja. Do drużyny przyszło ośmiu zawodników: Rafael Redwitz, Kawika Shoji, Luke Perry, David Smith, Nicolas Szerszeń, Damian Schulz, Mateusz Mika oraz Rafał Buszek. – Jestem zadowolony z efektów tegorocznego okna transferowego oraz z faktu, że większość naszych planów udało się zrealizować. Natomiast nie jest to mój pierwszy sezon w siatkówce, dlatego też zdaję sobie sprawę, że sukces jest wypadkową tak wielu czynników, że przed rozpoczęciem rozgrywek trudno ze stuprocentową pewnością prognozować, jaki będzie końcowy wynik – powiedział prezes Bartosz Górski. – Wystarczy kilka kontuzji, nieprzewidzianych zdarzeń i mimo minimalizacji ryzyka nawet najbardziej ambitne plany mogą się nie ziścić. Ja jestem jednak dobrej myśli. Każdy z naszych siatkarzy będzie miał coś do udowodnienia, więc determinacji i pozytywnej agresji na boisku na pewno nie zabraknie – dodał.Do zespołu z Rzeszowa dołączyło czterech zawodników zagranicznych. Również Nicolas Szerszeń obecnie nie ma polskiego certyfikatu.  Włodarze Resovii starają się jednak, aby siatkarz polskiego pochodzenia w najbliższych rozgrywkach PlusLigi grał jako zawodnik krajowy. – Nicolas Szerszeń posiada obecnie certyfikat Federacji Francuskiej, ale trwają prace, aby na najbliższym kongresie FIVB przeprowadzić odpowiednią procedurę i następnie w rozgrywkach zgłosić go jako zawodnika krajowego – wyjaśnił Górski.

W nadchodzącym sezonie podobnie jak w poprzednim w fazie play-off zagra sześć najlepszych drużyn. Biorąc pod uwagę to, że coraz więcej drużyn deklaruje walkę o medale, rozgrywki mogą być niezwykle ciekawe. W sezonie 2018/2019 nadal nie będzie bezpośrednich spadków, jednak to ma się zmienić w 2020 roku. – Wciąż stoję na stanowisku, że w celu wzmocnienia atrakcyjności ligi, konkurencyjności w rywalizacji podnoszenia poziomu sportowego zawodników i pozycji sportowej polskich klubów w Europie powinno być 12 drużyn i mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdziemy. Byłoby to także z korzyścią dla podnoszenia umiejętności polskich zawodników i lepszego przygotowania ich do rozgrywek międzynarodowych – powiedział prezes Resovii. – Kibic siatkarski jest wymagający, ceni sobie w pierwszym rzędzie jakość tej rozrywki i chce oglądać widowiska na wysokim poziomie. Oczekuję, że dramaturgia meczów i wyższy poziom sportowy przyciągną znów kibiców do polskich hal. Wszystkie mecze mają być transmitowane w telewizji i internecie, czyli siatkówki w mediach będzie sporo, co myślę ucieszy nie tylko kibiców, ale również sponsorów klubów – dodał.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved